Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ЦБС Печерського району

Нові надходження


Mo Янь
Країна вина

Країна вина: роман / Мо Янь; пер. з кит. М. В. Савченко; худож.-оформлювач А. В. Іващук. — Харків: Фоліо, 2015. — 526 с. — (Карта світу).
ISBN 978-966-03-5083-0 (Карта світу).
ISBN 978-966-03-7252-8.

Mo Янь (літературний псевдонім Ґуаня Моє; нар. 1955 р.) — відомий сучасний китайський письменник, лауреат багатьох літературних нагород, серед яких Нобелівська премія 2012 року за «галюциногенний реалізм, який об'єднує міфи з історією та сучасністю». Найвідоміший його роман «Червоний ґаолян: історія одного роду» (1987), який українською вийшов друком у видавництві «Фоліо», належить до так званої «літератури пошуків коріння». У 2000 році щотижневик Asiaweek включив цей твір до списку 100 кращих китайських романів XX століття.
«Країна вина» (1993) — роман-символ, який підкорює геніальним бурлеском, гротескними формами й унікальністю авторського стилю. Це своєрідне мораліте, що показує читачеві крізь призму абсурду реалії не тільки сучасного комуністичного Китаю, а й усього світу. «Країна вина» — це листування провінційного літератора-дилетанта Лі Їдоу, винороба за фахом, зі столичним, вінчаним лаврами номінантом на Нобелівську премію Мо Янем. Разом з оповіданнями на рецензію Лі Їдоу посилає своєму поважному наставникові вино та рисову горілку «Маотай» — у порціях, що постійно збільшуються, внаслідок чого кожна нова рецензія стає схвальнішою за попередню, хоча пише він неймовірний треш...


Єшкілєв В. Л.
Шлях Богомола; Імператор повені

Шлях Богомола; Імператор повені: романи / Володимир Єшкілєв; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Бібколектор, 2015. — 411 с.
ISBN 978-617-7013-23-4.

Середина IX століття. Східна Європа охоплена війнами. Праукраїнські племена під тиском Хазарії та служителів демонічного божества, знаного під ім'ям Богомола, відступають на Захід. Але й на землях їхньої нової батьківщини — Прикарпаття — ворог не залишає їх у спокої. З глибин віків виринає містичний спадок магів, що загрожує всьому сущому. І Серединний світ людей, і вищі світи богів завмерли у тривожному очікуванні. В цей буремний час у далекому гірському городищі доля зводить героїв роману для того, щоб учергове змінити хід історії. Хоча події, описані у романі «Шлях Богомола», відбулись понад тисячоліття тому, їх відлуння ще й досі можна почути у легендах та переказах гірських народів, у шепотінні вітрів на перевалах, у плескоті кришталевих карпатських джерел та водоспадів.
Події в романі «Імператор повені» відбуваються на сім століть пізніше. Богиня Карна (мати Богомола) не полишає у спокої наш світ. Герой роману несподівано для себе стає обраним воїном, якому судилося протистояти древній і могутній Викрадачці Немовлят. Автор з тонкою іронією змальовує мандри героя світами. Адже хоча часи й змінюються, проте злодійський світ на ім'я Опадло все ще десь поряд з нами.


Іван Миколайчук, Еліані Сабате
Острів сліз

Острів сліз. Сценарій. - К.: «Кіно-Театр»; «АРТ КНИГА», 2017.- 56 с.
ISBN 978-617-7242-27-6

Українка Катерина Ясенчук емігрувала до США 1915 року, а 1983 року звістка про те, що через незнання англійської вона 55 років провела в психіатричній лікарні, з'явилася в повідомленнях інформаційних агентств. Француженка Еліані Сабате вирішила поставити фільм про цю жінку і через посольство розшукала Івана Миколайчука, щоб разом із ним працювати над фільмом. Так з'явився сценарій «Острів сліз». Крім сценарію, проілюстрованого Єлизаветою Поповою, до книжки увійшла розповідь про перебування Івана Миколайчука та Еліані Сабате в Луцьку, а також стаття про те, як Іван Миколайчук втілював у своїй творчості тему людини, відірваної від рідної землі.
Адресовано тим, хто цікавиться історією України та мистецтвом кіно.
.


Івасько М.
Дев'ять кроків назустріч вітру

Дев'ять кроків назустріч вітру: роман / Михайло Івасько. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 208 с.
ISBN 978-617-12-0845-2

Сімнадцятирічний Бєнедикт Крех тікає з дому і приїжджає до великого міста, щоб нарешті почати жити так, як йому мріялося: серед цікавих особистостей, у вирі незабутніх подій. А ще у нього є таємниці. Одна з них — він давно пише вірші. Завдяки коханій дівчині Анні юнак знайомиться з відомою співачкою й авторкою пісень Рутою Кулаковою. Рута давно у творчій кризі, а з віршами Бенедикта знову відчула творче натхнення.
Але незвичайний талановитий юнак приховує від усіх не тільки минуле, а майбутнє. Якого їм з коханою доля відмірила так небагато…


Ірванець О.
Пісні війни: Вірші останніх років

Пісні війни: Вірші останніх років / Олександр Ірванець. - Київ : Дух і літера, 2014.- 40 с: іл.
ISBN 978-966-378-362-8

Кілька останніх років я активно пишу в Інтернет-мережах. У тому числі й вірші.
Ці мої вірші здебільшого виходять серйозні, місцями навіть пафосні. А я нічого так не соромлюсь у житті, як серйозності й пафосу. Ці вірші також «соціальні» - а я з юних літ сторожко ставлюся до «соціальних» поетів, тому довго не міг полюбити Маяковського.
Але мій друг Андрій Бондар (еге ж. після Маяковського я згадую саме Бондаря!) тро¬хи полегшив мені справу, видавши нещодавно свої «Пісні пісні». Вірші на щодень, вірші з нагоди теж бувають цікавими й добрими. Принаймні такими хочеться бачити їх авторові. Про високу поезію говорити тут. може, й не випадає, проте сказати у цих строфах мені вдалося рівно стільки, скільки вдалося. Вони писалися по свіжих слідах пережитих подій, і відчуття, виражені у них - теж свіжі, різкі. Такими й віддаю їх на суд читача. .

.

.

.

.

.

.


Андрухович Юрій
Рекреації

Рекреації. - Львів: ЛА «ПІРАМІДА», 2005. - 144 с. з іл.
ISBN 966-7188-93-0

«FEST ПРОЗА» - це серія найцікавіших творів українських і зарубіжних авторів. Це проза, яка вже викликала значний резонанс, і проза, ще не відома широкому колу читачів.
Перший роман Юрія Андруховича «Рекреації» уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.
«Рекреації» заклали підвалини української постмодерної прози.

.

.

.

Антологія єврейської поезії

Антологія єврейської поезії. Українські переклади з їдишу/Укл.та редактори: В. Чернін, В. Богуславська. Видання друге, виправлене і доповнене. — К.: Дух і Літера, 2011. — 704 с, з іл.
ISBN 978-966-378-186-0

Ця книга є антологією єврейської поезії, написаної мовою їдиш у Х1Х-ХХІ ст., в українських перекладах.
В Антології представлені як добре відомі поети: Хаїм-Нахман Бялик, Перец Марніш, Давид Гофштейн, Мейлах Равич, Урі-Цві Ґрінберґ, Лейб Квітко, Ошер Шварцман, Мані Лейб, Іцик Манґер, Йосип Керлер та інші, так і менш відомі читачам.
Переклади поезій здійснили знані українські поети та перекладачі: Іван Франко, Максим Рильський, Павло Тичина, Микола Лукаш, Григорій Кочур, Абрам Кацнельсон, Мойсей Фішбейн, Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Борис Олійник, Дмитро Павличко та інші. Окрім відомих перекладів, в Антології представлені й вірші та поеми, з якими український читач познайомиться вперше.
Віршованим текстам "Антології" передує вступне слово, що представляє єврейських поетів у загальноєвропейському та світовому літературному контексті, а також у їхньому перегуку з українською культурою.


Антологія сучасної української новели

Антологія сучасної української новели / Упор. Агеєва В.П. - К.: Книга, 2016.-320 с.
ISBN 978-966-8314-95-7

До антології увійшли твори представників того письменницького покоління, якому випало репрезентувати переломну добу поверження обридлих ідолів, прощання з минулим, за яким нема чого шкодувати; це ті, кому було вділено непорівнянно більше свободи, аніж їхнім попередникам. Вони могли писати, не озираючись на цензора й сексота, на канони соцреалізму й відповідність єдино правильній ідеології.
У такому підсонні від незвички паморочилася голова, хотілося воднораз перепробувати усі незчисленні, здавалося, нові можливості, з дитячою безпосередністю побавитися з усіма донедавна заказаними сюжетами, формами, традиціями, ба, - навіть словами...
.


Антологія української готичної прози: у 2-х т. — Т. 1

Антологія української готичної прози: у 2-х т. — Т. 1 / упорядкув. і передм. Ю. П. Винничука; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Фоліо, 2014. — 604 с: іл.
ISBN 978-966-03-6943-6.
ISBN 978-966-03-6944-3 (т. 1).

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів.
У цій книжці українську моторошну прозу XVIII—XIX сторіч представляють твори Григорія Квітки-Основ'яненка, Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Гавришкевича, Пантелеймона Куліша, Володимира Росковшенка, Євгена Згарського, Леопольда фон Захер-Мазоха, Наталі Кобринської та багатьох інших авторів.


Антологія української готичної прози: у 2-х т. —Т. 2

Антологія української готичної прози: у 2-х т. —Т. 2 / упорядкув. і передм. Ю. П. Винничука; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Фоліо, 2014. — 604 с: іл.
ISBN 978-966-03-6943-6.
ISBN 978-966-03-6945-0 (т. 2).

Моторошна, або готична, проза — зараз один з найпопулярніших жанрів фантастики. Вона має глибоке коріння, але як жанр розквітла в Європі у XVIII сторіччі. Класична готична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов'янських літератур є те, що надприродне зображується з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.
Том, який ви зараз тримаєте у руках, присвячений готичній прозі XX ст. і обіймає творчість письменників, які творили на початку сторіччя, у міжвоєнний період та в діаспорі. Сюди увійшли твори Івана Франка, Василя Стефаника, Гната Хоткевича, Надії Кибальчич, Антіна Крушельницького, Наталени Королеви, Гната Михайличенка, Софії Яблонської та багатьох інших.


Антоненко-Давидович Б. Д.
Вибрані твори

Вибрані твори / Б. Д. Антоненко-Давидович : упоряд. Б. Тимошенко. - Видавництво «Книга», 2016. - 424 с.
ISBN 978-966-831-496-4

До збірки увійшли три вибрані літературні твори видатного українського письменника, літературного перекладача, дослідника проблем розвитку і культури української мови, лауреата Шевченківської премії Бориса Антоненка-Давидовича.
Головною проблемою оповідання «Слово матері» є збереження своєї національної культури і поваги до надбань предків, до людини-трудівника. У романі «За ширмою», що посідає центральне місце в другій добі творчості письменника, постає історія життя праці і родинних стосунків молодого українця Олександра Постоловського, а у спогадах видатного майстра слова «На шляхах і роздоріжжях» йдеться про революційні й національно-визвольні змагання 1917-1919 років в Україні та збройну боротьбу за Українську Народну Республіку, активним учасником якої був майбутній письменник.


Антонов-Овсеєнко А.А.
Проект «Україна». Три війни Росії з Україною

Проект «Україна». Три війни Росії з Україною/ Антон Антонов-Овсеєнко; худож.- оформлювач Е.А. Гугалова. — Харків: Фоліо, 2016. — 346 с.: іл.
ISBN 978-966-03-7473-57

Автор книжки - російський історик і журналіст Антон Антонов-Овсеєнко, онук відомого революціонера В. А. Антонова-Овсеєнка та син письменника-дисидента - засновника музею історії ГУЛАГу в Москві А. В. Антонова-Овсеенка.
У виданні йдеться про три війни України з Росією: про першу в 1917-1920 рр., другу в 1939-1954 рр. і про третій, сучасний конфлікт, який розпочався 2014 року.
.

.


Базилевський В. О.
Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.
ISBN 978-966-136-381-5

Символіка назви нової поетичної книги Шевченківського лауреата Володимира Базилевського, строкатість і значущість смислових її значень увиразнюються розмаїттям тематичним: від персоналій та фактів античного світу - до подій на Майдані.
Від неприйняття негацій державності - до перекладів і переспівів поетів світу та циклу віршів-алюзій про Гамлета, якого поет спонукає перейматися хворобами української реальності.
.

.

.

.


Балабко О.В.
"Київ, Іринінська, Лифарям..."

"Київ, Іринінська, Лифарям..." Повість за листами митця / О. В. Балабко. - Чернівці: Букрек, 2011. - 236 с: іл.
ISBN 978-966-356-0

Розповідь про постать видатного танцівника і хореографа XX століття киянина Сергія Лифаря, який майже тридцять років очолював балет Гранд Опера у Парижі, написана на основі матеріалів з архіву митця у Києві. Це більш як шістдесят листівок, знімків, інших документів, надісланих і переданих Сергієм Лифарем рідним після втечі за кордон 1923 року. Також особисті речі й документи батька артиста, Михайла Яковича, і його другої дружини Марії Михайлівни Лифар (у дівоцтві Дяченко). Якраз у її нащадків, родини Дяченків-Асєєвих, і зберігався цей ніде не оприлюднений і недосліджений архів.
Залучено великий обсяг фактажу - від виданих в Україні спогадів Лифаря, мемуарів про нього до документів із справи, заведеної Київським ОГПУ 1932 року після чергової вдалої втечі за кордон наймолодшого сина родини Лифарів Леоніда. У книжці вміщено й додаток - присвячені Лифареві уривки з роману-есе автора "Олександр Вертинський, нащадок Гоголя".
Видання, окрім власне архівних листівок і фотографій, ілюстроване знімками автора, зробленими у Парижі й у його передмісті Сент-Женев'єв-де-буа, де на могилі митця стоїть пам'ятник із написом «Серж Лифар із Києва".


Березка Андрій
Відомі композитори України

Відомі композитори України. - К. : ФОП «Мунін Г.Б.» - 368 с. : іл.
ISBN 978-966-96674-8-9

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.
.

.

.


Берк К.Х.
Різдво з Першими леді

Різдво з Першими леді / Колін Християн Берк ; Пер. з англ. Р. Фещенко, О. Вишневського. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2017. — 160 с.: іл.
ISBN 978-617-7489-03-9

Різдво — чарівна пора, і байдуже, де ви його святкуєте. У Білому домі дух свята відчувається в усьому. Із книжки ви дізнаєтеся, як Перші леді створювали різдвяний настрій за допомогою своїх ідей, саморобок і кулінарних виробів. Різдвяні вертепи, живі кві¬ти, антикварні іграшки, свіжоспечені смаколики — все сприяє створенню святкової атмосфери в Білому домі.
Наприкінці кожного розділу книжки містяться поради з виготовлення виробів чи фірмові рецепти Перших леді. Завдяки журавлинному салату Леді Берд Джонсон, знаменитому мавпячому хлібу Ненсі Рейган або пряниковим прикрасам Мішель Обами ви завжди зможете додати часточку Білого дому до власної оселі.


Вілар С.
Тінь меча. Лазарит

Тінь меча. Лазарит: роман / Симона Вілар; переклад з рос. В. Стах ; передм. І. Бондаря-Терещенка. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 592 с.
ISBN 978-966-14-5805-4

Мартін — чоловік із надзвичайними здібностями, Вихованець закритої школи асасинів, шпигун у тилу ворога, він здатний змінити хід історії, особливо в небезпечні часи хрестових походів. Але останнє завдання, під час якого йому доведеться звабити сестру найзапеклішого ворога, може змінити все його життя.
Не варто сумніватися в тому, що Мартін виконає свою місію, та чи зуміє він стати щасливим?Варич М.В.
Сьоме пророцтво Семіраміди

Сьоме пророцтво Семіраміди: Роман, повість, оповідання. / Марина Варич. — К. : Поліграфсервіс, 2015. — 360 с.
ISBN 978-966-8618-52-1

Справжнє мистецтво - більше гра уяви, ніж наслідування життя. Цю думку підтверджує дебютна книжка Марини Варич «Сьоме пророцтво Семіраміди», до якої увійшли повісті та оповідання, написані в жанрі фентезі. Це якісна проза, в якій вишуканий стиль, оповідна манера і мовна культура домінують над сюжетними перипетіями.
У творах Марини Варич герої тікають від реальності в інші світи, які є у Всесвіті і всередині нас. У світи, в яких тіні живуть окремо від людей, а люди переймаються більше роздумами про свободу, час і сенс життя, ніж проблемою щоденного хліба.

.

.

Вдовиченко Г.
Маріупольський процес

Маріупольський процес : роман / Галина Вдовиченко ; передм. В. Лиса. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 288 с.
ISBN 978-966-14-9634-6

Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати... Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка — чиє гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть...

Вдовиченко Г.
Ось відкрита долоня

Ось відкрита долоня : збірка / Галина Вдовиченко ; худож. Т. Гущина. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 208 с.
ISBN 978-617-12-1528-3

Маленькі історії про життя, так само беззахисне і чесне, як відкрита долоня...
Колись, до війни, старенькі бабусі чи улюблені тітоньки давали їм прості поради, як жити: любити себе, любити світ. Одначе тепер ці молоді жінки і юнаки, брати і сестри, рано посивілі чоловіки і самотні дружини стали мудрішими за своїх батьків, бо життя набуло для них особливої цінності.
Бо в цьому житті — спогади про зустріч закоханих у світлій залі аеропорту імені Прокоф’єва, молитви до італійського святого про диво не для себе — для батьківщини, сміливість нарешті відкинути старі болісні стосунки, розуміння, що колись на святковій львівській площі Ринок ти випадково передбачив цю війну...


Винничук Ю. П.
Аптекар

Аптекар: роман / Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 443 с.
ISBN 978-966-03-7366-2.

Події нового роману Юрія Винничука «Аптекар» відбуваються у 1646-1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі — у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники.
Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Ю. Винничука — це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій.
Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки і алюзії єднають його з «Тангом смерті».


Винничук Ю. П.
Вікна застиглого часу

Вікна застиглого часу/Юрій Винничук; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2015. — 285 с.
ISBN 978-966-03-7223-8.

«Вікна застиглого часу» (2001) — це одна з найкращих книг Юрія Винничука, вона має велику популярність серед читачів, зазнала декількох перевидань в Україні й перекладена англійською мовою.
Події в ній розгортаються у невеликому Станіславі другої половини минулого століття, коли автор був ще дитиною. Люди, які живуть у цьому невеликому містечку, добре знають одне одного, і кожен з них має свою історію. От тільки не завжди зрозуміло, де в цих історіях зникає реальність і з'являється фантастика, де дійсність перетікає в казку. Світ уяви єднає правду і вигадку, однак все складне і незрозуміле автор витлумачує по-дитячому просто, бо всі учасники цих історій йому дуже добре знайомі, і немає нічого дивного в тому, що відьми та чарівниці — це звичайні сусідки.
Магічний реалізм по-українськи, замішаний на легендах, фольклорі, світ мальовничих видінь, барвиста, соковита мова оповідань, що ввійшли до цієї книжки не залишають байдужими читачів, вражаючи своєю правдивістю і одночасно прозорою наївністю.


Винничук Ю. П.
Груші в тісті

Груші в тісті / Юрій Винничук; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2015. — 349 с.
ISBN 978-966-03-7257-3.

Автобіографічний роман Юрія Винничука «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про Львів кінця 1970-х — початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і... любив. Любив усе — дівчат, друзів, поезію, пригоди... тобто саме життя.
Тому у «Грушах...» — безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар'ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х років минулого століття.


Вовк Ю.
Доки смерть не розлучить нас

Доки смерть не розлучить нас: роман / Юрко Вовк. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 192 с.
ISBN 978-617-12-0851-3

Володимир і Марія... Нащадки двох родів землеробів... Побут, століттями й поколіннями вивірений до дрібниць... Але вони змушені прийняти виклик історії — і стати будівничими незалежної України. Визвольна боротьба, підпілля, фашистський полон...
Кохання і зради, перемоги і зневіра. Клятва любові до рідної землі — «доки смерть не розлучить нас» — ці самі слова Володимир промовить колись і до Марійки. І назавжди закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть.
Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…


Галина Григор'єва.
Край живопису

Край живопису: Альбом-каталог /Упоряд.: Іван Григор'єв; Вступ, ст.: Костянтин Сігов; Нац. худ. музей України; Центр європейських гуманітарних досліджень Нац. ун-ту «Києво-Могилянська академія». – К.: Дух і Літера, 2009. - 96 с.

Альбом презентує доробок видатної художниці, представниці відомої української мистецької динас-Творчість Галини Григор'євої - яскравий вияв феномену київського кола художників-шістдесятників поруч мистецьким доробком Георгія Якутовича, Григорія Гавриленка, Якима Левича, Анатолія Лимарєва, Зої Лерман, Олександра Агафонова. В альбомі зібрано репродукції живописних робіт 1990-2000-х років.


ГЕО
Один другу

Один другу : роман / ГЕО. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.-432 с.
ISBN 978-966-136-398-3

У відвертому провокативному романі «Один другу» про гілки влади біографічні факти з життя відомих персон вплетені в перипетії стосунків зрілих особистостей, схильних до самоаналізу, з їх чоловічим і жіночим поглядом на події сьогодення, на міфічних та історичних героїв, прописаних в єдиному культурному просторі Європи.
Шокуючі форми цивілізації привласнення, Статистик та Автор, негарна правда і пристойна брехня, шоу і побут, цілителі душ і цінителі тіл в хронотопах і географії політизованої країни і держави. Нувориші і митці, їх далекі близькі та сироти з глибинки як керманичі соціальних, культурних, професійних і кримінальних проблем столиці та України.


Годлевська Л. Б.
Апокаліпсис прожито вчора

Апокаліпсис прожито вчора. Поезія / Любов Годлевська. - Київ : Фенікс, 2016.- 160 с: іл.
ISBN 978-966-136-402-7

Любов Годлевська - одна з найяскравіших постатей літературного угруповання «Неабищо».
її твори пристрасні й романтичні, одухотворені й саркастичні, вирізняються темпераментом, відвертістю, непідкупною щирістю жінки, яка вистраждала своє право на любов і свободу. Це голос кохання з його радістю і болем, кохання, яке робить людину щасливою і розбиває їй серце. Є в збірці і соціальні проблеми, екскурси в минуле, східна філософія, і стереотипи масової свідомості, якими живе сучасне українське суспільство.
.

.

.

.


Голос тихої безодні та інші голоси

Голос тихої безодні та інші голоси. МоноЛІТ. Антологія сучасної української монодрами : моноп'єси / упорядник Надія Мірошниченко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 320 с.
ISBN 978-966-136-395-2

«Голос тихої безодні та інші голоси» - перша в Україні антологія монодрами, яка виникла з конкурсу комплексного проекту МоноЛІТ (Монолог Література і Театр), започаткованого драматургічним відділом НЦТМ імені Леся Курбаса. Моноп'єса – неповторна територія, особливо актуальна в сучасному мистецькому світі, втілення концепції «Людини-Театру» XXI століття.
Це порівняно «молода» форма драми, яка тільки набирає обертів в Україні. Антологія пропонує розмаїту палітру п'єс в усіх сенсах: жанрах, формах, стилях, персонажах...
Збірка представлена як талановитими дебютами, так і новим доробком вже відомих драматургів. Вона зацікавить акторів, режисерів, критиків, викладачів літератури і всіх шанувальників новітньої драми.


Гончаренко О. М.
В чеканні нової трави

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.
ISBN 978-966-136-372-3

Книга поезій «В чеканні нової трави» - це ще одна своєрідна теодицея - трактат на виправдання українського світу, українського світобачення, українського пориву в майбутнє.
Передчуття Майдану... Майдан... Постмайданівське сьогодення... АТО...
Автор свідомо підводить читача до думки, до Христової тези про те, що нічого з того, що насправді дається Богом, і не має діставатися легко... Тож він закликає не втрачати ні Божого дару, ні Божої довіри, не забуваючи для того засівати нове Поле Надії – поле Золотого Хліба Свободи.
.

.

.


Гончаров О. В
Савейна

Савейна. Таємниці червоного каньону : роман / О. В. Гончаров. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 352 с.: іл.
ISBN 978-966-136-400-3

Автор переносить читача малопридатну для життя далеку планету Фарона в сузір'ї Колтріноди, яка свого часу дала притулок кільком расам космітів, котрі намагаються вижити в цьому пеклі, де отруйне практично все і навіть гарний метелик борабі може вас вбити. Головна героїня роману Савейна, молода дівчина лєстіфар, вступивши в доросле життя, змушена вести боротьбу за власне виживання і за відродження своєї раси. Разом із своїми друзями: змієловом Сайдаром та крилатою дівчиною-норлуном на ім'я Лейріс, їй доведеться зіткнутися з нескінченною низкою дуже серйозних випробувань.
Роман «Савейна», це на рідкість густий заміс фантастики, науки майбутнього і запаморочливих пригод, повних небезпечних і неймовірних таємниць. Підступність, змова, справжня дружба, пошуки знань і технологій, які були під забороною багато тисячоліть - все це на сторінках роману.


Гуменюк Н.
Вересові меди

Вересові меди : роман / Надія Гуменюк. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 320 с.
ISBN 978-966-14-9251 -5 (дод. наклад)

Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля...
Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч своїй долі...
Попереду — довге й бурхливе XX століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.


Дашвар Л.
Покров

Покров: роман /Дашвар Люко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 384 с.
ISBN 978-617-12-0095-1 (дод. наклад)

Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного... Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця...
Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар'яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина — зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір — незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля...


Дем'яненко Сергій
Архітектурні пам'ятки України. Architectural monuments of Ukraine

Архітектурні пам'ятки України. Architectural monuments of Ukraine (Переклад англійською: Д.С. Білкова). - К. : ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2016. - 304 с. : іл.
ISBN 978-617-7376-00-1

Видання ілюструє найвідоміші архітектурні пам'ятки України. У стислій формі представлено історію та культурну цінність архітектурних пам'яток, а також цікаві події, пов'язані з ними.
.

.

.


Дереш Л.
Трохи пітьми

Трохи пітьми : роман / Любко Дереш. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.— 384 с. :іл.
КВИ 978-966-14-6557-1

Улітку на далекій полонині Шипіт у Карпатах відбувається молодіжний з'їзд неформалів. Сюди приїжджає Гер, у якого є домовленість Із невідомими людьми: вони мають приїхати, аби організувати фестиваль у фестивалі — зустріч самогубців.
Упродовж двох днів збираються шестеро майбутніх мерців: юна мазохістка, екстрасенс-невдаха, двійко дівчат із фобією переслідування, розчарований молодий програміст і Гер — панк та алхімік з глибокою душевною травмою. Незрозумілі, несподівані події, герої-неформали, танці навколо вогнища, сеанси «шаманотерапії» не залишають часу на роздуми, вони спадають на всіх без винятку «самогубців», призводячи до драматичного фіналу.


Дишяевий Валерій
Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей

Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей. – К. : ФОП «Мунін Г.Б.», 2016. - 240с. : іл.
ISBN 978-966-96674-9-6

В енциклопедії зібрано найпопулярніші дикорослі, садові та кімнатні рослини. В ній зображено небезпечні рослини, що ростуть на наших садових ділянках, узбіччях доріг та в лісі. Також показано корисні лікарські рослини, правильне використання яких надзвичайно важливе у боротьбі з різноманітними недугами. Яскраві картинки сприятимуть кращому запам'ятовуванню дитиною інформації, поданої у книзі.
Батьки знайдуть у цій енциклопедії цікаві та дієві поради: як уберегти своє дитя від шкідливих рослин, надати першу допомогу при отруєнні ними, отримати користь при використанні лікарських рослин.


Довгаленко О. М.
Усі фарби життя

Усі фарби життя : Роман. / О. М. Довгаленко. — К.: Поліграфсервіс, 2015.— 140 с.
ISBN 978-966-8618-58-3

Податкова інспекція одного з районів Києва в непрості 90-і роки минулого століття - місце, де вирують різноманітні почуття, успіхи та невдачі, вірність та зрада, кохання та ненависть.
Двоє вірних друзів, Юрій та Юлія, попадають у вирій чужих пристрастей. Юрій розслідує законність джерел будівництва дорогих маєтків. Згодом його жорстоко вбивають. Юлія глибоко вражена загибеллю близького товариша та завдається метою знайти її винуватців.
На своєму шляху дівчина зустрічає імпозантного бізнесмена Данилу. В душі Юлії розгоряється справжній вогонь кохання. Але у її коханого є тільки одна справжня любов – це любов до грошей, заради яких Данило готовий йти на все. Пройти важке випробування зрадою дівчині допомагає її новий друг Валентин, який щедро ділиться з Юлією своєю добротою та мудрістю.

.

Доляк Н.
Загублений між війнами

Загублений між війнами : роман / Наталка Доляк. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 496 с.
ISBN 978-966-14-9252-2

Існують такі особистості, яким життєвої сили Бог відміряв ніби на двох (якщо не чотирьох). Саме таким був український письменник і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Цій непересічній людині довелося жити, мабуть, в один з найскладніших історичних періодів — у першій половині XX століття.
Юрій Покос пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. Мужній воїн, мандрівник, революціонер, сільський вчитель, журналіст, громадський діяч, політичний в'язень, до того ж талановитий літератор — це все про нього!
У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу...


Донцов, Дмитро.
Дух нашої давнини

Дух нашої давнини. / Упоряд., передм. П.М. Мовчана / Дмитро Донцов – К.: ВЦ «Просвіта», 2016. - 264 с.
ISBN 978-617-7201-14-3 (серія)
ISBN 978-617-7201-40-2

«Із яких причин і через кого спустошена земля наша?» - питання, що ставив собі Величко, ставимо тепер і ми по новій Руїні, по страшних літах большевицького панування на Україні. Козацький літописець бачив Україну, на яку наїхав ворог, з «градами і замками безлюдними», з «полями запустілими, непотрібною лядиною зарослими». Такою бачив її в 13 віці Серапіон, коли її звоював «язик немилостив і землю нашу пусту сотвориша, і гради наші пліниша, і церкви святия разориша, і братію нашу убиша, і порабощени от іноплеменник» були ми так, як і за большевизму.
Звідки впало це рабство? З яких причин «лицарські сини» обернені - за виразом Шевченка - в «свинопасів» і «хамових синів»? Чому їх, як Навином ворожі народи, обернуто в «дроворубів і водоносів» вибраного племени, в гелотів? Чому і за що звалилися на нас ці апокаліптичні часи? Бо, як і за Серапіона, повинен нас огортати страх «не ради самого бідствія», а «ради вини бідствія, то єсть гріхів».
Дослідити «вину бідствія», що впало на нас - мета цієї книги.


Дочинець М.
Карби і скарби. Посвіт карпатського світу

Карби і скарби. Посвіт карпатського світу / Мирослав Дочи¬нець. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». 2015, —288 с.
ІБВМ 978-966-14-9260-7

Наш світ — Карпати — не гори. Це держава, ба’ більше — материк без границь простору і часу. Материзна, що спородила слов'янство й підготувала Русь до хреста і Христа. Дідизна біблійних пастухів, які понесли у світи наше Слово, нашу правду, наш Дух. Колиска живної Природи, яка єдино владна творити нову природу сущого.
Дивний, заповіданий, зачарований світ під небесним куполом.
У говорі потоків, у зітханні смерек, у нуртах криниць і шовках полонинних, у дзвіночках отар і шептанні ватри живе голос волі і радості. Під сивими драницями гражд, під шатрами вівчарських станів, під зелено-мідними банями каплиць захована правда старовіку.
Вітер свіжості віє звідси по Києвах і Європах — і несе новий посвіт, нову енергію, нові — забуті старі знання першовитоків, першовидження, першовідродження.
Верховинний усесвіт. Світ таїн і красот.
Тут панує чин Простору, чин Висоти. Звідси й характерність людська: «Усе, що виджу і скільки виджу, — моє». Нашого на цій землі стільки, скільки ми збагнемо. Скільки можемо понести і принести до останнього земного наділу під тином вічності.
Карби — то знаки на скрижалях планиди роду-народу. Найдавніший, найкоштовніший скарб краю, країни, Ук-Раїни.
Карби на пам'ять і скарби на вічність.


Драй-Хмара М.
Твори

Твори /М. Драй-Хмара; упоряд. І приміт. С.А. Гальченка. – Київ: Наукова думка,2015. – 712 с., портр.
ISBN 978-966-00-1507-4

У книзі вміщено поезії та поетичні переклади, літературознавчі праці, статті, рецензії, матеріали наукової діяльності, щоденник 20-х років і листування М. Драй-Хмари.
Видання розраховане на філологів, істориків, учителів та широкий читацький загал.

.

.

.

Жадан С.
Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів

Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів : збірка / Сергій Жадан. — 2-ге вид. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.-512 с.
ISBN 978-966-14-9200-3

Поезія Сергія Жадана давно стала своєрідною візитівкою сучасної української літератури. Ця книга — 10 поетичних збірок під однією обкладинкою — найповніше на сьогодні видання творів найулюбленішого українського поета. Плисти на хвилях літер, пірнати у вир слів, жадібно хапати повітря й слухати.
Вірші, від яких хочеться плакати, радіти, співати, сміятися й думати.
.
.
.
.
.


Жулинський М. Г.
Духовний будівничий України

Духовний будівничий України: Книга-альбом / М. Г. Жулинський. — К: Мистецтво, 2016. — 320 с.: іл. — Текст, текстівки.
ISBN 978-966-577-226-2

Шевченкове Слово - духовний код української нації, вже понад 175 років е шляхом до самоутвердження і духовного зростання народу, пробуджує почуття національної честі та гідності, поваги й любові до рідної культури, мови, звичаїв.
Збірник наукових статей, виступів, інтерв'ю ученого-літературознавця, академіка HAH України Миколи Жулинського наближує до розуміння творчості й особистості Тараса Шевченка (1814—1861), розкриває його ціннісні орієнтири, роз'яснює національну місію, місце в українській та світовій культурі.
Книга розрахована на літературознавців, істориків культури та широке коло читачів.


З Україною в серці

З Україною в серці: дитяча поезія / ДНПБ України їм. В. О. Сухомлинського НАПН України ; упоряд.: Хемчян І. І., Біла Л. О., Рубан А. І. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2017. - 256 с. : іл.
ISBN 978-966-136-391-4

У жовтні 2015 р. Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України».
Головною метою проведеного заходу було привернення уваги до питань формування патріотичної свідомості учнівської молоді за допомогою об'єднання зусиль бібліотеки й педагогічного колективу.
У рамках заходу відбувся конкурс авторських патріотичних віршів учнів. Твори переможців конкурсу увійшли до збірника «З Україною в серці». У збірнику також використані роботи учасників конкурсу патріотичного малюнку.


Зіновіїв, Климентій
ЗОЛОТЕ ЧЕРЕСЛО

ЗОЛОТЕ ЧЕРЕСЛО: кн. нар. ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана Климентієм Зіновієвим, поетом кінця XVII —початку XVIII ст. / Климентій Зіновіїв; упоряд., пер. з давньоукр. О. Шутая — К: Мистецтво, 2016.-336 с.: іл.
ISBN 978-966-577-234-7

Видатний поет Климентій Зіновіїв жив у кінці XVII — на початку XVIII ст. Його рукописна збірка, яку Іван Франко зарахував до найкращих надбань українського письменства, пробула в безвісті півтора століття, побачивши світ лише 1912 року.
Писав Климентій Зіновіїв тогочасною книжною українською мовою. Він багато мандрував, дуже добре знав народні звичаї, ремесла, побут, любив людей праці, про що й хотів повідати нащадкам.
Книга розрахована на широке коло читачів.
.


Зелений час

Зелений час. Антологія творів для підлітків : поезія, проза / упоряд. Н. М. Вернигора. - Київ : Видавництво «Фенікс», 2016. - 400 с.
ISBN 978-966-136-394-5

Збірник літературно-художніх творів сучасних авторів для підлітків упорядковано за ініціативи Київської організації Національної спілки письменників У країни.
Читачам запропоновано напрацювання сорока шести авторів, які на теперішній час фахово працюють у царині підліткової літератури. Цікавий збірник також із жанрової та тематичної точок зору, оскільки доволі вичерпно відображає тенденції сучасного літературного процесу.
Для дітей середнього та старшого шкільного віку.
.


Зузак М.
Крадійка книжок

Крадійка книжок: роман / Маркус Зузак; пер. з англ. Наталії Гоїн. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 416 с.: іл.
ISBN 978-617-12-0092-0 (укр.) (дод. наклад)
ISBN 978-0-375-83100-3 (англ.)

Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінґер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила — завдяки лише цій силі.
.
.
.


Кінг С.
Мізері

Мізері: роман / Стівен Кінг; пер. з англ. А. Рогози. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 384 с.
ISBN 978-617-12-0079-1 (укр.)
ISBN 978-0-451-16952-5 (англ.)

У житті успішного письменника Пола Шелдона була лише одна жінка, яку він щиро ненавидів, — героїня його мелодраматично-пригодницьких романів Мізері Честейн.
«Убивши» нарешті Мізері й добряче відсвяткувавши початок нового етапу творчості, письменник на глухій дорозі потрапляє в автокатастрофу. Опритомнівши в будинку колишньої медсестри Енні Вілкс, своєї «найпалкішої шанувальниці», схибленої маніячки-вбивці, Пол Шелдон зрозуміє, що таке справжня ненависть, біль і жах і яку ціну має сплатити автор за своє творіння.


Карп'юк М.
Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 176 с.
ISBN 978-966-136-385-3

У дебютній книжці Марії Карп'юк «Дорога додому» вміщено однойменну повість та оповідання.
Персонажі творів - звичайні люди, в яких прокидається те, на що вони зовсім не очікували. Чи зможуть герої впоратися з собою і чи знайдуть шлях до закамарків власної душі - дорогу додому?
.

.

.


Карпенко О. О.
Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.
ISBN 978-966-136-393-8

Ноель - незвичайний студент. Він вчиться на янгола. Аби отримати омріяний диплом, потрібно у триденний термін зупинити людину, яка стоїть на межі самогубства, допомогти їй повірити у себе та подарувати їй любов. А це завдання не з простих, адже підопічний - багатій та знаменитість, спокушений популярністю і самотністю Джеф Ербі, один із найкращих саунд-продюсерів Америки. Джеф чує все: і музику, і фальш оточуючих, і внутрішній голос, але знову і знову «переграє» недосвідченого студента-янгола. І собі, і Ноелеві на біду.
Іронія, гумор, філософічність і лірика, сплетені з елементами детективу та пародії на світ сучасного шоу-бізнесу - такий літературно-світоглядний мікс захоплює і занурює читача у чарівний світ. Одні кажуть, що це казка. Інші вважають «Підручник янгола» Шляхом до Самого Себе.
Що ця книга значитиме для Вас? Відкрийте - і дізнаєтеся.


Келлер Ґ.
Зелений Генріх

Зелений Генріх: роман / Ґотфрід Келлер; пер. В. С. Бойка; худож.-оформлювач Г. В. Кісель. — Харків: Фоліо, 2015. — 799 с. — (Майстри).
ISBN 978-966-03-7020-3 (Майстри).
ISBN 978-966-03-7031-9.

Ґотфрід Келлер (1819—1890) — швейцарський письменник, класик німецькомовної швейцарської літератури. Він отримав визнання ще за життя, відразу ж знайшовши захоплених читачів у Швейцарії і в усіх німецькомовних країнах.
Роман «Зелений Генріх» (1885) належить до тих небагатьох творів світової літератури, які супроводжують письменника протягом усього творчого життя. Досить сказати, що від виникнення задуму до його остаточного втілення минуло понад сорок років.
Це так званий класичний «роман виховання». Так називають твори про життєвий шлях людини, найчастіше молодої, від колиски до здобуття зрілості. Дослідники життя та творчості письменника вважають, що роман цей багато в чому автобіографічний. Герой Келлера, якого називають Зеленим Генріхом тому, що у дитинстві він носив перешитий з батьківської військової форми одяг, проходить шлях пізнання світу і пошуків свого місця в житті. Поступово звільняючись від романтичних ілюзій, багато поїздивши світом, Генріх стає сумлінним чиновником зі стійким переконанням, що краще за Швейцарію країни немає.


Книгознавча школа

Книгознавча школа: антологія/уклад. В. М. Медведєва. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. - 644 с. - (Серія «Наукові школи»).
ISBN 978-617-7320-59-2

Цим виданням наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв започатковує серію під загальною назвою «Наукові школи», яка почергово репрезентуватиме основні напрями книгознавчих, культурологічних та мистецтвознавчих досліджень і пошуків. Зважаючи на незаперечну роль книги як культурного феномена у житті суспільства, як складової державотворення, перше видання у серії присвячується книгознавчій школі і відбиває науково-творчі, науково-педагогічні доробки її представників (випускників, викладачів), яким долею судилося творити історію університету.
В антології зібрано портрети, світлини, наукові праці, бібліографію, що ілюструють об'єктивно, через особистості, факти, документи, події, живі сторінки становлення Київського національного університету культури і мистецтв.
Видання розраховане як на професійних книгознавців, педагогів, бібліотечних працівників, представників соціогуманітарних наук, так і тих кого цікавить книгознавчий контекст.
Антологія може бути використана студентами при вивченні навчальних дисциплін, підготовці науково-дослідних робіт, курсових, магістерських робіт, аспірантами та докторантами при написанні дисертаційних досліджень.


Кобзар В. Ф.
Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.
ISBN 978-966-136-374-7

Збірку складають сімнадцять новел і повість «Двадцять другого травня». У новелах ідеться про драматичні, а часом трагічні події, які трапляються в житті будь-якої людини, переважно наших сучасників, коли мусиш зробиш вибір, як діяти далі. Кілька новел тематично пов'язані з феноменом Революції гідності.
У повісті про студентів Київського університету головний герой, закінчуючи виш, на порозі самостійного життя має вирішити: пристосуватися до політичних обставин і перетворитися в радянського обивателя чи. внаслідок болючих роздумів і терзань, залишитися самим собою, визначивши тим самим своє майбутнє.
В оформленні використано фрагмент графіті з київських вулиць.


Коваленко В. В.
Слобідська відьма

Слобідська відьма : роман / В. Коваленко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 288 с.
ISBN 978-966-136-396-9

У романі «Слобідська відьма» досліджуються художніми засобами такі актуальні проблеми як: сприйняття молоддю теперішнього світу, формування особистості в постмодерністський час, сповнений драматичних протиріч.
Автор колоритно змальовує внутрішні світи персонажів, виходячи за межі звичних уявлень у сферу езотерики. Будь то дівчина-гот чи монахиня, розкутий молодик чи досвідчений політик, вони реагують на однакові ситуації по-різному, а на різні - майже однаково. Містичний за тематикою роман вражає своєю реалістичністю, хоча постійно порушує кордони раціонального, уводить у світи ірреальні. Таким буденним та звичним рисам сучасності як жадібність та дволикість посадовців або повне нерозуміння усталених духовних цінностей молоддю протиставляються на сторінках роману глибока віра у високе призначення людини, її здатність до самопожертви заради ближнього свого.


Кокотюха А.
Вогняна зима

Вогняна зима : роман / Андрій Кокотюха ; передм. Ю. Луценка. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 352 с.
ІБВМ 978-966-14-9094-8

Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013-2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності — та по різні боки барикад.
Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить «коктейлі Молотова». Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць «Беркуту», готовий карати «майданутих» навіть задарма...
Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо — і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...


Кокотюха А.
Осінній сезон смертей

Осінній сезон смертей : роман / Андрій Кокотюха ; передм. С. Філоненко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 256 с. : іл.
ISBN 978-966-14-7904-2

Уже не першу жертву знаходять на вулицях міста. Жорстокий вбивця полює на молодих привабливих дівчат і душить голими руками... Маніяком може виявитися хто завгодно, навіть колишній кримінальний репортер столичної газети Андрій Шкарада. Тільки щаслива випадковість допомагає йому довести своє алібі. Але він розуміє: у кам'яних джунглях полює хижак. Його треба зупинити. Тож Андрій починає власне розслідування. Тим часом сезон смертей триває...
.
.
.


Кокотюха А.
Червоний

Червоний: роман / Андрій Кокотюха; передм. В. Кіпіані; худож. Н. Переверзєва. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 320 с.: іл.
ISBN 978-966-14-3875-9 (дод. наклад)

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув'язнених злодіїв.
Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!
.
.
.


Коломієць Ю. В.
Зірка промениста

Зірка промениста. Вірші, поеми, присвяти. - К., 2012. - 600 с.
ISBN 978-966-2608-04-5

Це – четверта збірка доцента, кандидата технічних наук, колишнього викладача Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", а нині – викладача Національного авіаційного університету.
Вона, як і перші три, - "Біль за Україну", "Перлина" та "Край чудес", відстоює українську Україну, солов'їну мову, знедолених людей, які, на жаль, ще не всі прокинулись від імперського гніту і не всі усвідомили себе українцями, бо голосують за нікчем і послуговуються мовою "старшого" брата. Але ніяких розумних доводів не сприймають, тому Україна з кожним роком все далі й далі сповзає у прірву невігластва, з якої не просто буде виборсуватися.
Це усе – похідні від влади, яку зовсім не гріє ні Україна, ні мова, ні люди, зате турбує власний гаманець, що уже тріщить по швах, розбухає потом і кров'ю пересічної людини і недвозначно формує "повагу" до влади.


Коломійчук Б. В.
Небо над Віднем

Небо над Віднем: роман і повість / Богдан Коломійчук; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 203 с. — (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7113-2 (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7371-6.

Богдан Коломійчук (нар. 1984 р.) — український письменник, володар Гран-прі міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2013» за історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож». Автор збірок детективних оповідань «Таємниця Єви» (2014) та повістей «В'язниця душ» (2015). Усі три книжки вийшли друком у видавництві «Фоліо». У творах письменника поєднуються захоплюючий сюжет, містика, гумор та правдиві історичні факти.
До книжки увійшов детективний роман «Небо над Віднем» та повість «Остання справа комісара Вістовича». Роман розповідає про загадкові події, що мали місце у Львові, Будапешті та Відні на початку Першої світової війни. На виставці у місті Лева зникла одна з найцінніших коштовностей Габсбурзької династії, яка до того ж має здатність змінювати плин часу. До справи береться львівська поліція на чолі з комісаром Вістовичем, а протидіє їм російська «охранка».


Костюченко О. В., Дихнич Л. П.
Проектна діяльність в індустрії моди: організаційні та психологічні аспекти

Проектна діяльність в індустрії моди: організаційні та психологічні аспекти : навч. посіб. / О. В. Костюченко, Л. П. Дихнич. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. -316 с.
ISBN 978-617-7507-03-0

У пропонованому навчальному посібнику «Проектна діяльність в індустрії моди: організаційні та психологічні аспекти» розглянуто психологічні явища, які реалізуються в системі управління фешн-проектами, відносин між суб'єктами проектної діяльності в індустрії краси та моди; означено комплекс організаційних, технологічних, методологічних і психологічних інструментів оптимізації fashion-проектної діяльності, що є необхідним компонентом компетентності керівника в ефективному управлінні проектами та максимальному використанню людських ресурсів у проектній діяльності.
Для студентів усіх форм навчання вищих навчальних закладів, керівників підприємств і фахівців, які займаються підготовкою та реалізацією проектів, зокрема в індустрії краси та моди.


Крижанівська Т. І.
Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.
ISBN 978-966-136-384-6

Тетяна Крижанівська – автор книг «Біла блискавка», «Смоковний сад», «Квіти твого божевілля», «Золоті поля: сто віршів», «Життя після літа». Лауреат премії Фундації Антоновичів за найкращу публікацію року і літературної премії імені Павла Тичини. Член Національної спілки письменників України.
«Життя після літа» - роман про «бачення ангела», творчість і незбагненність буття.
.

.


Крман Даніел
Подорожній щоденник (Itinerarium 1708-1709

Подорожній щоденник (Itinerarium 1708-1709) — К.: Вид. центр «Просвіта», 2010. — С. 260: іл.
ISBN 966-7551-04-0

З багатьох творів про Україну, авторами яких були чужинці, «Подорожній щоденник» (1708-1709) Даніела Крмана є один з найцікавіших і — для нашої історії—найважливіших. У ньому оживає Україна XVII-XVIII ст., її гетьман Іван Мазепа, який виглядом і особистістю «козацького генія» справив велике враження на словака Д. Крмана і його співмандрівників. Особливо цінним для наших істориків буде також свідчення цих словаків про Полтавську битву 1709 р., в якій Карло XII і Петро І схрестили мечі. У світлі цього твору, який вважається вершиною словацького літературного бароко, доведеться, мабуть, переглянути і дещо доповнити історію цієї трагічної події, від якої Україна на 350 років стала колонією Росії.
Українського читача не все, одначе, потішить у щоденнику Д. Крмана, який був протестантом (евангелистом) і з погляду свого віросповідання оцінював чимало побаченого й почутого в тогочасній Україні. Тому читання цього твору потребує певного критичного підходу до деяких явищ і подій. В українському перекладі книга виходить удруге.


Ленс Джонсон.
Що іноземці мають знати про Америку від А до Z : Як розуміти божевільну американську культуру, людей, уряд, мову та багато іншого

Що іноземці мають знати про Америку від А до Z : Як розуміти божевільну американську культуру, людей, уряд, мову та багато іншого / перекл. з англ. Є Мягка. - К.: Основи, 2015- - 512 с.
ISBN 978-966-500-373-1

Як свідчить назва, це книжка для іноземців. Але хто такий іноземець? Ви — з їх числа? Словники стверджують, що це люди, які не є громадянами якоїсь країни. Але для нашої книжки це несуттєво. Я ж розумію: іноземці стосовно США - це ті, хто недостатньо добре знайомий із культурою Сполучених Штатів. Можна бути громадянином США іноземного походження, але не знати сутності нашої країни тою мірою, як це необхідно. Такими іноземцями є люди, які народилися деінде, натуралізувалися в нас понад 20 років тому, але все ще змагаються з нашим способом життя й нашою мовою — і хочуть знати більше. За визначенням, іноземцями можуть вважатися американці в першому поколінні, чиї батьки не виховували своїх дітей у дусі нашої культури. Іноді вони так чинять із найкращими намірами, навчаючи молодь у приватній школі своєю рідною мовою. Діти за це тяжко розплачуються, бо не можуть вписатися в американський спосіб життя. Є чимало таких прикладів. Ця книжка змальовує цілісну й відверту картину Америки та її народу для іноземців, які лише виграють від того, що краще знатимуть нашу країну. Той, хто належним чином поінформований, справляє позитивне враження на своїх американських колег. Зрештою, це, ймовірно, сприятиме його особистому успіху в справах із нами, американцями — наприклад, у просуванні по службі, навчанні, міжособистісних стосунках.


Лис В. С.
Графиня

Графиня : роман / Володимир Лис. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 224 с.
ISBN 978-617-12-0513-0

Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таємницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив.
З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводячи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета?
Лише картини берегтимуть таємницю — до останньої сторінки...


Лис В. С.
Камінь посеред саду

Камінь посеред саду : роман / Володимир Лис. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. -256 с.
ISBN 978-966-14-9248-5

Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання...
Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? А у вас?..


Лис В.
Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї

Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї / Володимир Лис ; худож. А. Печенізький, Г. Печенізька, Ю. Печенізька. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 240 с.: іл.
ISBN 978-966-14-6972-2

Як треба жити людині? Де є Бог? Чого не варто боятися? Життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї, — це та сама велика мудрість нашого народу. І можливість долучитися до неї — велике щастя. Ці прості рядки потрібно чигати та перечитувати, повільно, наче п'єш живу воду...
.
.
.


Лис В.
Країна гіркої ніжності

Країна гіркої ніжності : роман / Володимир Лис. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. - 368 с.
ISBN 978-966-14-8772-6 (дод. наклад)

Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорсткому й несентиментальному XX столітті.
Даздраперма, дочка радянського чиновника, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест — кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя ввірвуться кохання та зрада...
Кожна з цих жінок проживає власне життя сповна — із його болем і радістю, гіркою ніжністю та любов'ю, від якої, мов напнута струна, тремтить душа...


Луїза Черешкевич.
Скульптура, графіка

Скульптура, графіка. Художній альбом / Луїза Черешкевич - К.: ДУХ І ЛІТЕРА. 2011.- 104 с.
ISBN 978-966-378-189-1

Вона мріяла про балет, але мрії не судилося збутися. Тоді п'ятикласниця Луїза Черешкевич почала ліпити балерин із пластиліну. Мати відчула, що це може бути покликанням, і привела дівчинку до викладача Київського училища декоративно-ужиткового мистецтва В. М. Гуржія. З цього почався шлях видатної діячки мистецтва.
.

.


Лущик П. М.
Настане день, закінчиться війна...

Настане день, закінчиться війна...: роман / Петро Лущик; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 315 с. — (Історія України в романах).
ISBN 978-966-03-5144-8 (Історія України в романах).
ISBN 978-966-03-7368-6.

Роман «Настане день, закінчиться війна...» здобув третю премію на «Коронації слова-2015». Події цієї сімейної хроніки відбуваються в галицькому селі Кам'янка Лісна упродовж першої половини XX століття.
В центрі роману — доля трьох братів Засмужних, хліборобів, людей суто мирної праці, яким, однак, доводиться воювати. Війни не оминули нікого: Теодор пройшов страшний табір Талергоф, Першу світову і війну за незалежність України; зазнав «принад» російського полону Іван; повернувся інвалідом з польсько-української війни наймолодший брат Юрій. Не відпустив молох війни і наступне покоління родини. Проте, незважаючи на тяжкі випробування, Засмужні завжди намагалися зберегти честь і прагнули за будь-яких обставин залишатися людьми.


Львів. Кава. Любов

Львів. Кава. Любов: збірка / укл. і передм. Н. Нікалео. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.— 272 с.
Міст, авт.: Галина Вдовиченко, Наталія Гурницька, Вікторія Гранецька, Дара Корній, Леся Олендій, Ірина Хомин, Тетяна Белімова, Любов Долик, Ольга Деркачова, Ніка Нікалео
ISBN 978-617-12-0094-4 (дод. наклад)

Щемливі оповідання від найкращих українських авторів! Ця книга — про Львів. Про місто, яке хтось знає і любить, а хтось тільки відкриває для себе. Про вузькі вулички і затишні кав'ярні, про середньовічну бруківку і старовинні споруди... Про любов. Про життя. Про людей, які зустрічаються, розходяться, сподіваються, вірять, кохають, втрачають — і знову знаходять своє кохання...
.
.


Мала антологія хорватської поезії

Мала антологія хорватської поезії / упорядкув., пер., передм. Д. Павличка. — К.: Вид-во Соломії Павличко "Основи", 2008. — 128 с. — Парал. тит. арк. хорв.
ISBN 978-966-500-290-1

Пропонована антологія вперше презентує українському читачеві твори хорватських поетів у такому обсязі. Збірка включає вірші різних періодів історії Хорватії: від національного становлення епохи середньовіччя до кінця XX століття. Лірика, громадянська та модерна поезія демонструють боротьбу за людяну мораль і за справедливий порядок у світі.
.

.

.


Малаш О. В.
Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.
ISBN 978-966-136-381-5

Кожен мусить пройти шлях Любові, аби спізнати справжній сенс життя. Що краще - мати гроші на порятунок недужої дитини чи пробудити сумління в людях? Чи завжди добрий намір веде до здійснення твоєї мрії? Чи кожному дано перемогти невиліковну хворобу силою каяття та віри? І взагалі - що таке любов, як її виміряти та визначити межі?
Ми шукаємо вдень із ліхтарем себе та одне одного, раз у раз збиваємося з дороги, часом у розпачі падаємо на узбіччя. Але ніколи не перестаємо любити. Бо Любові багато не буває.
.

.


Марголіна І.
Ангели Врубеля

Ангели Врубеля / Ірина Марголіна. - К.: Либідь, 2012. - 144 с, іл.
ISBN 978-966-06-0630-2.

Ця книжка відкриває для читача новий, незвичний аспект творчості Михайла Врубеля «київського» періоду - ангельську тематику.
Йдеться про підготовку та створення кирилівських ікон і монументальних композицій, а також ескізів до роз-писів собору Святого Володимира. Подаються цікаві подробиці, пов'язані з перебу¬ванням художника в Києві, інших містах України, колом його спілкування. Своєрід¬ним історично-біографічним тлом оповіді про київські шедеври Врубеля є численні спогади сучасників, листи, світлини того часу. Яскравий акцент книжки - репродук¬ції творів генія модерну.
Для широкого читацького загалу.


Мащенко, М. П.
Відьма-енкаведистка

Відьма-енкаведистка : [сатирично-пригодницький роман] / Микола Мащенко. - Київ : [КВІЦ], 2000. - 156 с.
ISBN 966-7192-17-2

Книга видатного кінорежисера, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, народного артиста України академіка Миколи Павловича Мащенка.
.

.

.

.

.

.


Мащенко, М. П.
Василь Земляк в Усмішках Миколи Мащенка

Василь Земляк в Усмішках Миколи Мащенка / Микола Мащенко. - Київ : [УкрІНТЕІ], 2006. - 224 с. : фотоіл., портр.
ISBN 966-7505-63-4

«Василь Земляк в Усмішках Миколи Мащенка» — книжка хвилююча, дорога для всіх, хто його знав, любив. Я читав її, пригадуючи манеру його оповіді, дивлячись у його великі зеленуваті очі, тішився, що така книжка є.
Я написав про Земляка мало.
Ця книжка нагадала мені мої борги перед ним.
Книжка Миколи Мащенка чудова. Детальна. Мудра.
.

.


Мащенко, М. П.
Остання атака

Остання атака : [повісті, оповідання, новели] / Микола Мащенко. - [Київ]: Вік, 2005. - 314 с. : портр.
ISBN 966-8680-05-7

Шановний читачу, маємо нагоду запропонувати вашої уваги ще одну книжку Миколи Мащенко «Остання атака». Усі твори цієї книжки, всі сюжети, ситуації, характери, колізії покриті лиховісним крилом Другої світової війни.
.

.

.

.


Мащенко, М. П.
Рими

Рими / Микола Мащенко. – К.: Верф, 1997. - 48 с. : іл., портр.
ISBN 5-7707-0309-13

Видатний український кінорежисер, прозаїк: Микола Павлович Мащенко написав книгу віршів "Рими".
"Рими" - це миттєві зліпки емоцій, дворядкові спалахи стану душі, "стоп-кадри" безперервного плину життя.
Це - мить спогаду про матір, Україну, про любов, друзів і знайомих.
Це - результати-висновки зрілого майстра, що пройшов важку дорогу життя, багато бачив, пізнав і вирішив поділитися скарбами істини.
Ми не можемо знати напевне та можемо здогадуватись, що для щедрого таланту Миколи Мащенка одного екрану виявилось замало.
І він написав книгу віршів "Рими."


Мовчан П.М.
Серцевина

Серцевина: поезії/П. М. Мовчан. — К.: Укр. письменник, 2015. — 656 с. — (Серія «In corpore»).
ISBN 978-966-579-455-4

До книжки увійшли кращі твори відомого українського поета, позначені глибокою самобутністю, свіжістю творчого пошуку, увагою до чистих джерел поетичного слова.

.

.

.

.

Муссоліні Б.
Моє життя

Моє життя / Беніто Муссоліні; пер. з італ. та передм. В. Б. Чайковського; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Хар¬ків: Фоліо, 2017. —251 с.
ISBN 978-966-03-7684-7.

«Моє життя» — надиктована секретареві автобіографія диктатора Італії Беніто Муссоліні (1922—1943).
У книжці йдеться про молоді роки Муссоліні у регіоні Емілія-Романья, його кар'єру агітатора і журналіста у кількох со¬ціалістичних і пролетарських виданнях, тривалу військову службу, важли¬вий болісний досвід, отриманий у Першій світовій війні, освіту, отриману в Римі, та революційну боротьбу за владу фашистської партії. Саме війна під¬штовхнула Муссоліні до перших рішучих кроків у політиці. Окремі розділи книжки присвячено такій ключовій події, як Марш на Рим (1922), та раннім рокам Муссоліні при владі, а також війні в Ефіопи.
Ця книжка була ключовою ланкою італійської пропагандистської машини і тривалий час лишалася в Італії під забороною — аж до 1971 року. Твір написано живою, експресивною мовою професійного журналіста, який волею долі став однією з ключових фігур історії середини XX століття. Твір буде цікавий всім небайдужим до історії і розрахований на широку аудиторію.


Мухарський А. / Лютий О.
Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей

Розрив. Як я став «націонал-фашистом», покинув дружину та сімох дітей: автобіогр. роман-концерт / Антін Мухарський / Орест Лютий; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 211с.
ISBN 978-966-03-7201-6.

Антін Мухарський — письменник, арт-куратор, галерист, телеведучий. Засновник Союзу Вольних Художників «Воля або смерть» та мистецької платформи «Український культурний фронт». Народився, живе та працює в Києві. Розлучений. Багатодітний батько.
Орест Лютий — професор антропології. Автор та художній керівник музичного проекту «Лагідна та Сувора українізація». Народився, живе та працює в м. Стрий. Неодружений.
Роман «РОЗРИВ» створено за всіма законами компілятивного жанру епохи постмодерну та сучасної української неогероїки. Будь-яке звинувачення авторів у розпалюванні міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, фашизмі, расизмі, гомофобії є неприпустимим і свідчить про нестачу інтелекту та освіти, розумову обмеженість та тупість у адептів подібних звинувачень. Читання цього роману не рекомендовано людям, схильним до екстремізму, тероризму, побутового насильства, людям із нестійкою психікою, синдромом совкового дебілізму та проявами політичної шизофренії, дітям до 18 років, вагітним жінкам. Заборонено читання людям БЕЗ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ! Після прочитання цього попередження жодні претензії не приймаються.


Нарубина Є.
Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.
ISBN 979-966-136-379-2

Це незвичайна повість «Я», бо історій з неї вистачило б на добрячий десяток інших. Коли б не на сотню, бо ця книга розповідає про епоху, яка піддавала жінку найнеймовірнішим випробуванням, - кілька воєн і кілька голодоморів, (де життя й поза ними було не менш небезпечне), - і справжнім чудом є те, що авторка щоразу лишалася жива та ще й давала приклад життєлюбства.
Отож ми маємо довгу низку стислих сюжетів, яким би позаздрила будь-яка світова література, бо вона, дотеперішня, не володіла такою дійсністю, якій би позаздрив і Шекспір (бо той не жив у сталінську страшну добу). Однак описано усе з неймовірною любов'ю, адже створено за «наказом» її улюбленої онучки Даринки Жолдак, й тому й стиль пронизаний ніжністю.


Немат Келімбетов
Не хочу втрачати надію

Не хочу втрачати надію. Повість-монолог. Есе. — К.: Дніпро, 2012.— 352 с; фото.
ISBN 978-966-578-218-6

Ця книга-дилогія відомого письменника Немата Келімбетова містить повість-монолог «Не хочу втрачати надію» та есе «Листи до сина». Головний герой повісті-монологу, перебуваючи на межі життя та смерті, прикутий до лікарняного ліжка, осмислює справжні життєві цінності, взаємозв'язок Часу та людських доль.
В есе «Листи до сина» автор роздумує про доброту та жорстокість, справедливість й підступність, щедрість і захланність.
У творі змальовані непроминущі образи давніх героїчних предків казахського народу — саків, гунів та тюрків.
Видання друге, доповнене.


Новикова Л. В.
Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.
ISBN 978-966-136-380-8

«Виноградна гойдалка» — книжка, яка дарує маленьким читачам вірші про красу й чарівність рідної природи. Місяць за місяцем, наче сонячна карусель, змінюються пори року. Та будь-яка пора — це неперевершений витвір природи: коли буяє земля, заквітчана первоцвітом, коли літо духмяніє липами й медом, коли дари свої роздає щедра осінь і коли танцює білими заметілями зима.
Вірші Лідії Новикової світлі й теплі, напоєні сонцем і любов'ю. Вони передають барви лісу й поля, неба й води, наповнені квітковою ніжністю, сонячною невагомістю, свіжою метафоричністю та непідкупною простотою. Вміла фонетична побудова робить їх милозвучними, цікавими і такими, що швидко й легко запам'ятовуються. Твори пронизані нетлінною любов'ю до природи та виховують у дітей почуття краси, любові й доброти.


Някляєв, Володимир.
КІН

КІН: Поезії/Володимир Някляєв ; переклад з білоруської Павла Вольвача, Василя Герасим'юка, Тараса Федюка. - К.: Смолоскип, 2011. - 120 с.
ISBN 978-966-1676-21-2

Пропонуємо увазі читачів збірку поезій Володимира Някляєва (1946) - відомого білоруського письменника, а також політика, який зазнав репресій від лукашенківської диктатури під час подій зими 2010 року.
У книжці «Кін» зібрано вірші Някляєва від 1960-х до 2000-х років: тексти філософські, риторично-парадоксальні, пейзажні, ліричні або й з елементами публіцистичності, виконані у досить різноманітній техніці та стилістиці. Ці твори наповнені емоціями вельми широкого спектру: від піднесеного пафосу до глибокої іронії.
Українські переклади зробили Павло Вольвач, Василь Герасим'юк і Тарас Федюк.


Околітенко Наталя
Повернення фараонового сина

Повернення фараонового сина: науково-фантастичні повісті та оповідання / Н. І. Околітенко; передмова Б. Андрусяка. — Київ, 2015. — Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ. - 608 с.
ISBN 978-617-615-055-8

Книга складається з двох частин: перша — дві науково-фантастичні повісті та оповідання — є спробою спрогнозувати ті етичні проблеми, що постануть в недалекому майбутньому з відродженням древніх генетичних програм. Зміст другої частини якнайкраще характеризують слова одного з Отців Церкви — великого філософа Аврелія Августина: «Диво не суперечить законам природи, воно — суперечить нашим про них уявленням». Якщо все суще виживає завдяки тому, що передбачає хід грядущих подій, то чому дар прозріння дається тільки обраним? Чи можна побачити власне ефірне тіло й за яких обставин? Що таке матеріалізовані примари? На ці та багато інших запитань автор не тільки відповідає, а й пропонує свої гіпотези.


Ольга Седакова.
Найкращий університет

Найкращий університет. Епоха, особа, традиція. - К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2011. - 248 с.
ISBN 978-966-378-206-5

До книги увійшли вибрані праці знаного російського поета, літературознавця і філософа Ольги Седакової, лауреата багатьох європейських літературних премій. Актуальним темам культури і суспільного життя присвячені статті й лекції авторки, з-поміж яких: «Апологія раціонального», «Посередність як соціальна небезпека», «Мудрість надії: Данте» та ін. Свого часу кожен такий її виступ набував значення інтелектуальної події, викликав широке громадське обговорення як у Росії, так і за кордоном. У низці матеріалів авторка наводить спогади про свого вчителя, видатного вченого С.С. Аверинцева. До книги також увійшли вибрані поезії авторки, що дають уявлення про її творчість у різні періоди життя.
По-своєму інтерпретуючи пушкінський афоризм: «Кажуть, що нещастя - добра школа; може, й так. Але щастя є найкращим університетом», Ольга Седакова наважується назвати щастя «найкращим університетом», «закінчивши який, можна вже не виживати, а жити ».


Орвелл, Джордж.
1984

1984: роман/Джордж Орвелл; з англ. пер. В. Шовкун; Влада: вчора, сьогодні — навічно, О. Жупанський. — К.: Вид-во Жупанського, 2015. — (Майстри світової прози). — 312 с.
ISBN 978-966-2355-57-4

«1984» — один з найголовніших і вже точно найважливі¬ший роман минулого сторіччя.
Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед зага¬лом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою — фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий бодай найменший прояв свободи, нехай навіть у вигляді можли¬вості мати свої власні глибоко приховані, вільні від приму¬су думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?


Пилипенко М.С.
Втілені думки

Втілені думки: поезія – скульптура / Міртала Пилипенко; [пер. з рос. А. Гумецької] - Львів.: Місіонер, 2004. - 199 с. : іл., портр.
ISBN 966-658-042-Х

Суть поезії Міртали Кардиналовської — у її злетах у височінь, а її цінність — у своєрідних, свіжих образах, музичності та художній ясності, у проникливих думках, захованих за символікою обманливої простоти вислову.
В нашу добу загальної розгублености, а часом і розпачу, радісно почути слова, освітлені позитивним та гармонійним світоглядом. Гуманність філософії Міртали підносить дух і її думка йде до самого серця -читача.
Тема людини з її перемогами і поразками, її радощами та сумом — одна з провідних тем поетеси. Та ще частіше вона поринає у життя природи. В її віршах тісно переплетений світ довколишній і світ внутрішній — макрокосм і мікрокосм. Вона тонко реагує на найменші прояви життя природи, в якій усе живе — будь то струмок, чи колос, що впав на воду, звичайний камінець. Поетеса вбачає життя в барвах, русі, лініях, і її людина ані боїться природи, ані — обожнює її. Ця людина — невід'ємна частина всесвіту, вільна, свідома свого високого покликання, повна світла дитина Сонця.


Пономаренко С.
Сети желаний

Сети желаний : роман / Сергей Пономаренко. - К. : Дул1би, 2014. - 368 с.
ISBN 978-966-8910-80-7

Нельзя познать природу страха, не познав его. В начале XX в., Родион Иконников, влюбленный в скандально известную поэтессу Зинаиду Гиппиус, решает написать роман про Страх. Желание узнать Страх и Любовь, проводит его через ряды эсеров-террористов, лабораторию «черной смерти», Первую мировую и гражданскую войны, подвергая смертельным испытаниям.
Его дневник, обнаруженный почти через столетие, дает неожиданный толчок серии загадочных убийств, заставив главного героя, Олега, стать участником невероятных событий,, ощущая все время рядом дыхание смерти..!
.

.

.


Пономаренко С.
Тенета бажань

Тенета бажань : роман / Сергій Пономаренко. - К. : Дуліби, 2014. - 368 с. -(Склянка крові з льодом).
ISBN 978-966-8910-25-8 (серія)
ISBN 978-966-8910-76-0

Родіон Іконников, закоханий у скандально відому поетесу Зінаїду Гіппіус, вирішив написати роман про Страх. Бажання дізнатися Страх і Любов, проводить його через дивовижні і жахливі пригоди.
Його щоденник, виявлений майже через століття, дає несподіваний поштовх серії загадкових вбивств, змусивши головного героя, Олега, стати учасником неймовірних подій, весь час відчуваючи поруч подих смерті. Що стоїть за цими вбивствами: кривава данина темним силам, чи підступний намір людини? Чи можна сплатити будь-яку ціну за кохання?
.

.


Прибєга (Лучанський) Л. В.
Шедеври архітектури України

Шедеври архітектури України/авт.-упоряд. Л. В. Прибєга (Лучанський). — К.: Мистецтво, 2016. — 224 с.: іл. — Укр. мова, рез. і текстівки англ.
ІВВІМ 978-966-577-239-2

У виданні репрезентовано понад 130 визначних творів архітектури, пам'яткових ансамблів і комплексів, зведених на землях України в різні часи її багатовікової історії. Стислі нариси й візуальна інформація про архітектурні релікти висвітлюють історію архітектурно-будівельної діяльності на українських теренах, засвідчують талант і творчу вдачу будівничих, слугують автентичним підґрунтям для пізнання глибинного коріння культурних традицій українського народу.
Видання покликане сприяти збереженню та популяризації унікальних надбань зодчества як в Україні, так і за її межами. Розраховано на архітекторів, пам'яткоохоронців, істориків, мистецтвознавців і широке коло шанувальників українських старожитностей.


Ремарк Е.-М.
На Західному фронті без змін. Повернення. Три товариші

На Західному фронті без змін. Повернення. Три товариші : романи / Ерих Марія Ремарк ; пер. з нім. К. Гловацької, Н. Сняданко, М. Дятленко, А. Плюто ; передм. Н. Сняданко ; худож. О. Семякін. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 912 с. : іл.
ISBN 978-966-14-7194-7

Тема людини, яка попри всі жахи війни не втратила здатності до справжнього кохання і дружби, — одна з провідних у творчості Ремарка.
Пройшовши через окопи, виживши на полях Першої світової, молодь шукає себе в новому світі, де немає смертей, не вибухають гранати та не гинуть бойові побратими. У їхніх серцях палає й веде вперед невгасимий вогонь — жага до життя.Ремарк Е.-М.
Чорний обеліск. Тріумфальна арка. Ніч у Лісабоні

Чорний обеліск. Тріумфальна арка. Ніч у Лісабоні: романи / Ерих Марія Ремарк ; пер. з нім. Є. Поповича, М. Дятленка, А. Плюто ; худож. О. Семякін. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 912 с.
ISBN 978-966-14-8324-7 (дод. наклад)

Часи, коли народитися, не обирають. Життя героїв Ремарка, як і його самого, припало на лихоліття. Війна, що ламає долі, втрата ілюзій, еміграція, хиткість та безнадія...
Але, незважаючи на будь-які випробування, люди не втрачають ані мужності, ані внутрішньої сили та залишаються спроможними на самопожертву, справжню дружбу та велике кохання...Рижко О. М.
Ще одна історія про...

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.
ISBN 978-966-136-373-0

Роман містить кілька сюжетних ліній і розповідає особисту історію Богдани Гриневич та Дениса Вольського (оповідь розгортається по дев'яти роках після подій, зображених у книжці «Карнавал триває») на фоні подій Майдану 2013-14 рр. і детективно-містичних пригод, пов'язаних із історією й сьогоденням села Городківки (раніше Халаїмгородок) і Євстахієм Івановським, польським поміщиком і письменником-мемуаристом, який володів Халаїмгородком.
Головні герої мусять не лише розгадати таємницю життя Євстахія Івановського та розібратися з плетивом власних життєвих шляхів, а й дати собі відверту відповідь: чи спроможні вони в епоху іронії та самотності на справжні почуття - любов, вірність, патріотизм, людяність, небайдужість.


Рогашко А.
Осіннє Рондо місячної ночі

Осіннє Рондо місячної ночі : роман / Алла Рогашко ; передм. Г. Пагутяк — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 208 с.
ISBN 978-966-14-8782-5

Старовинні вулички чарівного Львова... Кохання, яке переживає цілі століття і знову народжується через багато років... Карколомні збіги, містичні події, морок часу, давні таємниці та забуті трагедії...
Щоночі Любка бачить дивні сни, у яких вона кохана — і закохана. Щоночі вони зустрічаються під ліхтарем... І одного разу вона кидає все і вирушає до міста своєї мрії, щоб знайти незнайомця зі снів... Невже це справді її доля? А може, то душі давно померлих закоханих намагаються віднайти одна одну?
Врешті кожен здобуває найважливіше. Кохання на роздоріжжі віків. Кохання, непідвладне часу...


Рогожа В. Д.
Запороги : роман-трилогія — Ч.1. Петро Сагайдачний

Запороги : роман-трилогія — Ч.1. Петро Сагайдачний / В. Д. Рогожа. - Київ : Самміт-книга, 2016. - 392 с.: іл.
ISBN 978-617-7182-14-5

До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги» - роман «Петро Сагайдачний». Запорогами сучасники називали запорозьких козаків, котрі проживали на островах або березі Дніпра за порогами, які перегороджували ріку Дніпро від правого берега до лівого. Мешкали козаки в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої й жили у королівських поселеннях.
У романі змальовані події, які відбувалися в XVII столітті на теренах Східної Європи і Туреччини. В основі подій - боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Роман розпочинається народним віче в Москві на красній площі, де у 1613 році Московським царем обрали Михайла Романова, а на рік пізніше Петра Сагайдачного вибрали гетьманом Війська Запорозького.
Пропонований роман корінним чином відрізняється від однойменних романів Данила Мордовця, вперше надрукованого в 1882 році в царській Росії, та Андрія Чайковського, що побачив світ на Галичині в 1918 році.


Рогожа В. Д.
Запороги : роман-трилогія. – Ч. 2. Богдан Хмельницький

Запороги : роман-трилогія. – Ч. 2. Богдан Хмельницький / Віталій Рогожа. - К. : Самміт-книга, 2016. - 568 с.: іл.
ISBN 978-617-7182-89-3

Друга частина трилогії «Запороги» роман «Богдан Хмельницький», що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і композиційним продовженням роману «Петро Сагайдачний». В романі змальовується життя і діяльність головних героїв роману «Петро Сагайдачний» - Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших. Але чільне місце, як це і повинно бути, займає головний рушій описаних подій, Богдан Хмельницький, який у першій частині трилогії з'являється лише епізодично.
Період історії Української держави, про який розповідається в романі, протягом століть, що минули з того часу, висвітлювався великою кількістю авторів як в історичному, так і в художньому жанрах. Роман, що пропонується читачеві, написаний з максимальним врахуванням історичних першоджерел, що не зашкодило його художній привабливості.


Рогожа В.Д.
Запороги : роман-трилогія - Ч.З. Іван Мазепа

Запороги : роман-трилогія - Ч.З. Іван Мазепа / В. Д. Рогожа. - Київ : Самміт-книга, 2017. - 400 с: іл.
ISBN 978-617-7182-90-9

Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі «Запороги», трилогії про життя і боротьбу руського народу - нащадків племені полян величної держави східної Європи ІХ-Х1І століть – Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман-трилогія задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.
Героями романів виведені найбільш яскраві історичні постаті Української держави - Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький та Іван Мазепа. Автор на базі масиву історичних першоджерел показує їх істинні трагічні образи, які протягом понад трьохсот років історики, а скоріш політики, сусідніх держав викривили до невпізнання.


Роздобудько И. В.
Сделай это нежно

Сделай это нежно: пер. с укр. / И. В. Роздобудько худож.-оформитель Е. Д. Кононученко. — Харьков Фолио, 2014. — 251 с. — (Граффити).
ISBN 978-966-03-5101-1 (Граффити).
ISBN 978-966-03-6684-8.

Похоже, все в этом мире можно делать нежно — любить, дружить, привязываться... А еще наказывать, заставлять страдать и даже... убивать. Все зависит только от твоего желания. И от того: какая у тебя душа. И от того, есть ли она у тебя вообще... Об этом и говорит в своих новеллах Ирэн Роздобудько. О чем они? Ответ: очень простой — они о жизни. О той жизни, которую мы сами себе выбираем: или идем на костер, или всеми силами добиваемся правды, или молчим, сцепив зубы, или... убиваем. Нежно.


Русавська В. А.
Гостинність в українській традиційній культурі

Гостинність в українській традиційній культурі : навч. пос. - Київ : «Видавництво Ліра-К», 2016. -280с.
ISBN 978-966-2609-88-2

У навчальному посібнику розглядається культура гостинності українців, яка значною мірою забезпечила духовний та інтелектуальний зв'язок чисельних поколінь наших предків, вплинула на формування етнокультурної, а згодом і національної ідентичності. Знання історії вітчизняної гостинності майбутніми фахівцями готельно-ресторанної справи важливе з огляду на її роль і значення як невід'ємного атрибуту сервісної діяльності, характерні особливості якої починають зримо виявлятися на вітчизняних теренах в ХІХ ст. в процесі становлення індустрії гостинності.
Посібник містить цінний теоретичний і практичний матеріал, що дозволяє зрозуміти роль гостинності як важливого чинника міжкультурної комунікації та розрахований на студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, зокрема напрямів підготовки «Готельно-ресторанна справа», «Туризм», «Готельно-ресторанний і туристичний сервіс», а також широке коло читачів, яких цікавить культурно-історичний аспект гостинності.


Сінельнікова В. В.
Українці Нижнього Поволжя: історія і сьогодення

Українці Нижнього Поволжя: історія і сьогодення : монографія / В. В. Сінельнікова. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. - 336 с.: дод.
ISBN 978-617-7507-28-3

На основі архівних і власних польових матеріалів, друкованих джерел і наукових досліджень автор розглядає історію переселення і динаміку чисельності українців на території сучасної Волгоградської області РФ з кінця XVII ст. до сьогодення. На прикладі дослідження господарства і матеріальної культури, родини і родинного побуту, українського ономастикону (топонімики, антропонімики), календарної і родинної обрядовості проаналізовані основні етапи переселення українців у нижньоволзький край і стан збереження їхньої національної самоідентифікації та самосвідомості.
Це перше комплексне дослідження з означеної тематики як в український, так і у російський історичній та етнологічній науці. Більша частина матеріалів вводиться у науковий обіг вперше.


Сінтія Озік.
Метафори і пам'ять

Метафори і пам'ять. Вибрані есеї. Переклад з англійської та упорядкування Ярослави Стріхи. - К.: AYX І ЛІТЕРА - 2014. - 288 с.
ISBN 978-966-378-345-1

Українському читачеві вперше запропоновано добірку есеїв Сінтії Озік, знаної сучасної американської письменниці, лауреатки багатьох літературних премій. Це - колаж із текстів, що увійшли до п'яти головних томів есеїстки, який відображає еволюцію її літературознавчих і філософських поглядів. Озік існує на перетині трьох її ролей - «ребе, феміністка й послідовниця Генрі Джеймса». У цій добірці представлені тексти, що демонструють усі три іпостасі. Вибір текстів продиктовано намаганням максимально показати динамічний і не дуже гладкий діалог між цими ролями, що балансування між ними й диктує тематичний засяг художніх і критичних творів Сінтії Озік. Ці іпостасі також штовхають письменницю на пошуки символічної мови для висловлення сформованої на їхньому перетині нової ідентичності, що для неї не було місця у старому літературному каноні. Цікаві читачам будуть і роздуми Озік про вагання між культурною універсальністю й національною окремішністю, як і її приклади допитливого, але критичного прочитання проблематичних сторінок культурної спадщини.


Самара О. С.
Внутрішня справа сталі

Внутрішня справа сталі : поезія / О. С. Самара. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с. - іл.
ISBN 978-966-136-407-2

«Внутрішня справа сталі» - поетично-художній проект Оксани Самари.
Це вірші, які на часі. В них ідеться про боротьбу, перемогу, долання перешкод і незламність духу. Вірші з цієї книги вийшли у фінал конкурсу «Незламні українці», отримали 1 місце конкурсу «Коронація слова», стали піснями.
Поезію доповнюють чорно-білі фото металевих об'єктів, структур і конструкцій фото-художниці Ірини Брязгун (фотоакварель, портретна і репортажна фотографія).
.

.

.

.

.


Сарма-Соколовський М.
Документальні новели

Документальні новели / Микола Сарма-Соколовський. – Б.м : Б.в, 2001.- 160 с: іл., портр.

Серце автора книги, що ви берете до рук, перестало битися. Він таки встиг виконати останнє бойове завдання духу, звершив свій конечний подвиг — підсумував власне життя в низці новел, яким дав назву документальних, започаткувавши різновид відомого жанру, що його у світовій літературі, мабуть, не було. Така поява завдячена не модерним шуканням ще не топтаної стежки, а народилася органічно з його нелегкої, злободенної долі.
.

.

.


Світ не завершено.
Антологія сучасного українського верлібру

Світ не завершено. Антологія сучасного українського верлібру : поезія / упорядник В. Г. Даниленко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 224 с: іл.
ISBN 978-966-136-398-3

До збірки «Світ не завершено» увійшли твори тридцяти поетів, які репрезентують досягнення сучасного українського вільного вірша, які несуть високу емоційну напругу, глибину почуттів, духовні та філософські пошуки, які переживає суспільство.
Український верлібр демонструє драматизм, чуттєвість, іронію, світлу енергію, тонке відчуття основних проблем інформаційної цивілізації, що робить його останнім словом європейської літератури. Без сучасної української поезії літературна Європа залишається неповною, адже європейський світ ще не завершено.
.

.

.


Селецький П. І.
Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.
ISBN 978-966-136-383-9

Творчості Петра Селецького, що стала відомою широкому загалу та здобула визнання у роки Незалежності, окрім таких органічних рис, як метафоричність та історіософічність, притаманні глибокий ліризм, витончена афористичність, шляхетність думки, зворушлива чуттєвість. Палко переймаючись життям, турботами і скорботами роду іі народу, поет водночас уважний до найменших порухів душі, внутрішнього світу сучасника всього того, що сприймається як рокований самою природою зв'язок зі «світом зникомим, вкарбованим в серце стократ». Ця вражаюча за рівнем внутрішньої емоційної напруги і духовного помислу поезія є надзвичайно близькою людині епохи високих технологій і водночас - глибоко закоріненою у грунтах Минувшини, в чорноземі ментального сприйняття і розуміння Всесвіту, аж до найглибших глибин.
.

.


Соломія Зеленська
Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.
ISBN 978-966-136-389-1

Твір починається зі знайомства з головним героєм – Олексою Зваричем, талановитим письменником, котрий перебуває у в'язниці. Там і відбувається його зустріч із загадковим Артемієм, який потім виявиться...
А це вже розкриється у кінці роману і вщент шокує та спантеличить читача. А поки що він ознайомиться з розвитком таємничих подій, прослідкує долю і психологічні нюанси життя головних героїв – самого Олекси, забутої в Україні актриси Мелани Зелінської, яка повернулася на Батьківщину після довгих років випробувань у Німеччині, священика Федора Чугайстера, котрий відкриє своє вразливе серце, так раптово пізнавши втрачене колись кохання. І те кохання переверне все його, і не тільки його життя, розкриваючи правду про світ героїв і про світ інших «знаних» людей.
Поступово читач буде торкатися таємниці чужої душі, пізнаючи глибину людського єства, такого невизначеного та заплутаного, все ближче та ближче підходячи до розкриття тієї таємниці. І тоді, коли він запевниться, що вже розкрив, ось саме тоді до нього прийде ще одне одкровення, вистріливши неочікувано з-за рогу. Кілька хвилин він, оторопілий, нічого не усвідомлюватиме, але потому все ж таки відчує і вдихне той загадковий, тендітний аромат блїдо-чайної троянди, аромат самої невинності, - єдиний справжній у цьому брутальному рабському світі...


Стельмах Я. М.
Митькозавр із Юрківки

Митькозавр із Юрківки: повісті та оповідання / Я. М. Стельмах; післямова Л.В. Хмелевської-Стельмах: худож.-ілюстратор О.Г.Жуков; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. — Харків: Фоліо, 2013. — 156 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури)
ISBN 978-966-03-5461-6 (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).
ISBN 978-966-03-6398-4.

...Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі-п'ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання — зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати... на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась та потвора, як її захопити? Друзі починають діяти...
Про незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».


Стешенко В. В.
Ясновидець (Ясновидець Дід Петро)

Ясновидець (Ясновидець Дід Петро). Книга № 1 для тих, хто прагне Жити щасливо! / Стешенко В. В.— К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012.—512 с. : іл., портр.
ISBN 978-617-615-016-9

Книга про надзвичайну Людину, наділену Божим даром зцілення душі й тіла та бачення правди. До книги ввійшли пророцтва, настанови, прості й дієві поради для підтримання та відновлення здоров'я від найсильнішого ясновидця України Петра Дементійовича Утвенка.
Мета цієї книги — пробудити свідомість до здоровішого та щасливішого життя. Розрахована на широке коло вдумливих читачів.

.

.

Строкань Ю. В.
Колекція недопитих вин

Колекція недопитих вин : роман / Ю. В. Строкань. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 336 с.
ISBN 978-966-136-387-7

Це історія двадцятип'ятирічного киянина. Історія одного року його життя, поділена на п'ять частин, п'ять сезонів календарного року. Зима, весна, літо, осінь і знову зима.
Це продовження життєвого шляху героя «Над прірвою у житі» Холдена, підхоплена й розтиражована Труменом Капоте, Ерландом Лу, Харукі Муракамі й багатьма іншими.
Це історія, в якій зібрані характери, ситуації, емоції та гумор сучасної молодої людини, яка увесь рік опиняється у пастці випадкових закономірностей. Деякі пори року його люблять, деякі вбивають, але рік закінчиться. Обов'язково чимось закінчиться.


Сущенко Марія
Екскурс у Чорнобиль. Insight into Chernobyl.

Екскурс у Чорнобиль. Insight into Chernobyl. Укр. та англ. мовами. - К. : ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2016. - 272 с. : іл.
ISBN 978-617-7376-01-8

У виданні показаний нинішній стан населених пунктів Чорнобильської зони відчуження, які були покинуті внаслідок аварії на атомній електростанції.
Книга проведе читача по пустих приміщеннях, дасть можливість заглянути в порожні квартири, зайти в осиротілі дитсадки, школи, магазини та інші будівлі.
Присвячується пам'яті Чорнобильської катастрофи.
.

.

.


Сьома Роксолана
Голова

Голова : роман / Роксолана Сьома. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 192 с.
ISBN 978-966-136-392-1

Після сімейної сварки дизайнерка Жанна виявляє в холодильнику голову власного чоловіка Петра, відомого столичного скульптора. Згодом з'ясовується, що голова - один з експонатів майбутньої виставки. її підкинув друг родини - Пилип, майстер муляжів і спецефектів, закоханий в акторку із сумнівним минулим. У той самий час зникає Жаннина компаньйонка Віра, яка десять років є коханкою одруженого чоловіка.
Стосунки трьох пар захоплюють читача у нестримний вир подій. Але куди приведуть героїв їхні колишні й теперішні пристрасті?
Книга розрахована на читачів різного віку.


Тільки у Львові: Мандрвки древнім містом

Тільки у Львові: Мандрвки древнім містом: Краєзнавчий фотонарис / текст О. Ганущак; світлини Й. Марухняк; кер. проекту, ред. С. Яворівський – Львів, Афіша, 2002. – 72 с.: іл.

Це — і Ваш Львів! Здавалося б, у розповідній галереї про Львів годі вже відшукати місця для його возвеличення. Здавалося б, про нього вискрежано достатньо. Неправда, княже місто — ненаситне, вимагає до себе відмолодженої уваги, притягує до своїх мурів нових і нових гостей, не криючись від них віковими таємницями. До помочі вибрало ще одних «підручних»: Олеся Ганущака та Иосифа Марухняка, авторів путівника-фотонариса «Тільки у Львові».
Ті, зі свого боку, відімкнули нову хвіртку до Львова, через яку переводять цікавих довідатися про вотчину князя Лева. Вона відчиняється Двірцем — залізничним вокзалом. На відміну від попередників, мандрівка, яку пропонують автори досить незвична. Шлях нелегкий, водночас — барвистий: питиметься пиво, смакуватиметься кава, ласуватиметься цукерками, спорожнятиметься на дещицю кишеня на повагу музикантів чи милосердя до жебраків, скреготатимуть трамваї, «штовхатимуться» маленькі маршрутки, задумливо чалапатимуть хідниками черниці, супитиме брови Шевченко, перемовлятиметься з музою Міцкевич, а ратушевий дзвін сповістить, що минув ще один день...
Це Львів! Нинішнє слово про нього, без сумніву, займе своє місце на дослідницькій полиці Львова, знайде, де притулитися до вчорашніх і завтрашніх майстрових його слави.


Таїрова-Яковлева, Тетяна
Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Геть¬манщини

Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Геть¬манщини / Тетяна Таїрова-Яковлева; пер. з рос. Т. Кришталовської. - К.: TOB «Видавництво "КЛІО"», 2017. - 184 с: іл.
ISBN 978-617-7023-54-7

У виданні в захопливій і легкій для сприймання формі на осно¬ві численних джерел описано домашній побут, зовнішній вигляд, одяг козацької старшини Гетьманщини (XVII - початок XVIII ст.). Приділено увагу ролі жінок тієї доби, які не соромилися втручатися у серйозні політичні справи, нерідко керуючи своїми чоловіками й синами та демонструючи норовливу вдачу. Окремі розділи присвя¬чено культурі, освіті, дозвіллю, нормам поведінки, уявленням про людські чесноти української еліти, яка, хоч і запозичила багато зі Сходу, а ще більше - із Заходу, не йшла шляхом простого копіюван¬ня, а зберігала і примножувала власні звичаї та традиції, витворив¬ши неповторне й колоритне суспільство.
Книжка адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.


Ткач М.М.
Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.
ISBN 978-966-136-377-8

Історія людства просякнута війнами, лихоліттями та людськими стражданнями, що пов'язані з війною. Сучасні ідеологи намагаються переконати, що нібито найвищою цінністю є фізіологічне людське життя, схиляючи, тим самим, людину до упокорення й рабства. Але останні події в Україні наочно показали, що саме Гідність і Воля є виразником української ментальності й українського духу.
Ця тематика розлого постає у новій книзі відомого поета й етнолога Миколи Ткача, яка охоплює далекі події середньовіччя та козацької доби, події визвольних змагань XX ст. та сьогоднішньої боротьби українців з московськими окупантами і їх найманцями.
.

.


Тормахова В. М.
Українська естрадна музика і фольклор: взаємопроник¬нення і синтез

Українська естрадна музика і фольклор: взаємопроник¬нення і синтез: монографія / В. М. Тормахова. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. - 204 с.
ISBN 978-617-7507-33-7

Практична цінність монографії, присвяченої особливостям взаємозв'язку фольклору та естрадної музики виражається в тому, що її результати можуть бути використані при вивченні музичної культури другої половини XX - початку XXI століття, історії, теорії та практики інструментального та вокального виконавства, у викладанні курсів музично-виконавських, музично-теоретичних, музично-історичних дисциплін, а також при підготовці фундаментальних праць з історії джазової музики, рок-музики, масової музичної культури. Особливо корисною дана робота може виявитися при розробці різних історичних і теоретичних навчальних курсів, що відносяться до джазово-естрадної спеціалізації.
Видання розраховане на студентів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться питанням української естрадної музики і фольклору.


Ульяненко О.
Вогненне око

Вогненне око: роман / О. Ульяненко; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2013. - 313 с.
ISBN 978-966-03-6434-9.

Олесь Ульяненко (справжнє ім'я Олександр Ульянов; 1962—2010) — найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Сталінка. Дофін Сатани», «Жінка його мрії», «Квіти Содому» і трилогія «Ангели помсти».
У романі «Вогненне око» (1999) із вражаючою достовірністю зображено цинічний і жорстокий абсурд української дійсності 90-х років минулого століття. Це і всепереможні у своєму безглузді і жорстокості злочинці брати Роздайбіди, і не менш злочинний міліціонер Гільмедов, і представник корумпованої верхівки полковник Кравченко... Це твір про злочин і безкарність, в якому із жахливими подробицями змальована «нечистота та розклад людського буття».


Ульяненко О.
Жінка його мрії

Жінка його мрії: роман / О. Ульяненко; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2012. — 281 с.
ISBN 978-966-03-6012-9.

Олесь Ульяненко (справжнє ім'я Олександр Ульянов; 1962—2010) — найрадикальніший і найжорсткіший український письменник, скандальний і непередбачуваний, автор понад 20 романів. Він єдиний в Україні отримав Малу Державну премію ім. Т. Шевченка (1997). У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи: «Сталінка», «Дофін Сатани», «Квіти Содому» і трилогія «Ангели помсти».
«Жінка його мрії» — твір, який вбив свого автора. У 2009 році цей роман був визнаний порнографічним, після чого його було вилучено з книгарень. Майже рік Олесь Ульяненко відстоював свої права і гідність у суді, міжнародні правозахисні організації оприлюднювали гнівні листи, радіо «Свобода» розповсюджувало інформацію по всьому світові, в той час як невідомі люди телефонували письменникові і погрожували, що коли він виграє суд, то за півроку помре. Так і сталося: за півроку після суду письменника знайшли мертвим у його квартирі. Можливо, загадка смерті Олеся Ульяненка відкриється нам після прочитання його роману?


Філіпенко І.
Володимир Івасюк: перлини духовності України

Володимир Івасюк: перлини духовності України / Ірина Філіпенко. — К.: Смолоскип, 2011. — 104 с.
ISBN 978-966-1676-25-0

Останнім часом усе більшої актуальності набуває проблема відтворення забутих чи фальсифікованих сторінок історії. Пропонуємо увазі читачів есей молодої луганської дослідниці Ірини Філіпенко про життя і творчість видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка. Це одна з численних спроб не лише віднайти правду про його трагічну загибель, а й іще раз вшанувати непересічний талант митця. Водночас прецедентом постає зацікавленість цією проблематикою юної пошукачки правди саме зі східного регіону нашої країни.
.

.


Цвід А. П.
Між двох рапір

Між двох рапір : поезія / А. П. Цвід. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 352 с. : іл.
ISBN 978-966-136-399-0

У новій своїй книзі «Між двох рапір» Антонія Цвід віртуозно маневрує в магічному царстві слова. Вона активно культивує вірш як емоційний вибух, як згусток міжзоряної поетичної речовини. На міцний образний стрижень видання з вірша у вірш нанизуються надзвичайні, часом приголомшливі тропи.
її громадянська лірика завжди експансивна, образна, як і філософські роздуми про незбагненну вічність і проминальну мить.
.

.

.

.


Ця шокуюча Східна Європа

Ця шокуюча Східна Європа. Антологія українського оповідання XXI століття (2000-2015) / упоряд. та автор передмови В. Г. Даниленко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 304 с.
ISBN 978-966-136-370-9

До збірки «Ця шокуюча Східна Європа» увійшли оповідання різних поколінь українських письменників, написані в 2000-2015 роках. Українське оповідання завжди відзначалося драматизмом, містикою, гумором, поезією і емоційною напругою. Це проза, в якій чуттєвість та ірраціоналізм вступають у суперечку з прагматизмом, логікою і страхом. Різноманітні за темами, стилем і часом, в якому розгортаються події, вони показують, через які духовні, моральні, соціальні та історичні катаклізми пройшло українське суспільство.
Зібрані оповідання демонструють високу культуру письма, оригінальні історії та гідно продовжують кращі традиції української класичної малої прози.


Череватенко Л.
Зворотній час. Зворотний зв'язок

Зворотній час. Зворотний зв'язок. - К. Видавництво «ДУХ І ЛІТЕРА», 2015. - 256 с.
ISBN 978-966-378-427-4

Пропонована увазі читачів книга складається з трьох розділів: перший містить вірші, що не входили в раніше видані книги автора - як останні, так і не друковані раніше; другий - переклади різномовної поезії; третій - сценарії фільмів за мотивами письменників українського Розстріляного Відродження. Це посмертне видання текстів Леоніда Череватенка, знаного поета, перекладача, літературознавця, сценариста й кінознавця.
.

.

.


Чередниченко Д. С.
Княжий краєвид із Лисої гори

Княжий краєвид із Лисої гори: повість / Д. С. Чередниченко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 240 с.: іл.
ISBN 978-966-136-401-0

В автобіографічній повісті відомого українського письменника Дмитра Чередниченка йдеться про дух і красу рідної землі, яку автор босими ногами сходив у дитинстві, куди він досі повертається з почуттям любові та вдячності.
Герої його споминів - добрі, незабутні люди, що вміють орати і сіяти, доглядати сад і дбати про інших, навчати дітей і загалом творять дивовижні цінності. Для широкого кола читачів.
.

.


Чистяк Д. О.
Море у камені

Море у камені : поезія / Д. О. Чистяк – Київ : Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.
ISBN 978-966-136-397-6

До книжки увійшли вибрані поезії 2006-2016 років та поетичні переклади автора, передусім із франкомовних і слов'янських літератур. У символічних мандрах ліричного героя в пошуках внутрішнього Світла через медитативне єднання з екстатичними імпульсами Довкілля відбувається повернення до першоджерел одухотвореного буття в образних картинах світу.
Етюд «Поле вечірнє та ранкове» - зворушлива поетична медитація на тему творів П. Тичини, своєрідний реквієм за невинно загиблими українцями під час трагедії Голодомору.
.

.

.

.


Чоповський В.Ю.
Ой далека доріженька у гори на зруби...

Ой далека доріженька у гори на зруби... Лісоруби Українських Карпат в історії, літературі, фольклорі та етнографії. - Львів, 2012. - 182 с.
ISBN 978-966-2995-47-3

Автор запрошує здійснити мандрівку в Карпатські гори, які багаті на пам’ятки історії, культури, духовності та природи. Висвітлюються соціально-побутові умови лісорубів Карпатського регіону та їх участь у національно-визвольних: змаганнях 20-30 рр. XX ст. У книзі розглядається поширене серед класиків української художньої літератури звертання до мотивів відображення образів та діяльності лісорубів і сплавників лісу. Досліджується лісорубська тематика в суспільно-побутових піснях горян. В книзі висвітлено лісорубську лексику українського говору в гірських районах Карпат. Розглянуто усну народну творчість горян про ліс, дерево і лісорубство.
Для істориків, етнологів, фольклористів, краєзнавців, викладачів, студентів та учнів, усіх тих, хто цікавиться історичним минулим та сучасним Карпатського краю.


Шаравара Т.О.
Інформаційний пошук і робота з бібліотечними ресурсами

Інформаційний пошук і робота з бібліотечними ресурсами : навч. посіб. / Шаравара Т.О. - К. : Видавництво Ліра-К. 2016.-256 с.
ISBN 978-617-7320-54-7

Посібник призначений для здобувачів вищої освіти, які навчаються в аспірантурі (з різних спеціальностей), з метою одержання практичних навичок у роботі з різноманітними джерелами. Навчальне видання містить роз'яснення базових принципів, підходів та методології наукового дослідження, способів пошуку інформації, її класифікації та відбору. Значна увага приділена правилам опису наукових джерел.
Окремо висвітлено особливості роботи вітчизняних та зарубіжних бібліотек; порядок підготовки дисертації до захисту тощо.


Шипота Г. Є.
Бібліографічна діяльність

Бібліографічна діяльність : практикум / розробник Галина Євгенівна Шипота ; М-во культури України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2017.-148 с.
ISBN 978-617-7507-09-2

Основними завданнями практикуму є розкриття змісту основних процесів бібліографічної діяльності, функцій бібліографічної служби бібліотек, структури довідково-бібліографічного апарату бібліотек різних типів; ознайомитися з організацією, змістом і можливостями використання основної бази бібліографічної діяльності - довідково-бібліографічним апаратом; вивчити алгоритми технологій довідково-бібліографічного пошуку, довідково-бібліографічного обслуговування та бібліографічного інформування; висвітлити основи менеджменту бібліографічною діяльністю установ інформаційної сфери; набути практичних навичок бібліографування, складання бібліографічних посібників різних видів, надання бібліографічних послуг.


Шкляр В.
Маруся

Маруся : роман / Василь Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. - 320 с.
ISBN 978-966-14-7838-0 (дод. наклад)

Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до боротьби за волю Вітчизни.
Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона — отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!».
Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя...Шкляр В.
Чорне Сонце

Чорне Сонце : збірка / Василь Шкляр ; худож. Маріанна Пащук. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 304 с.: іл.
ISBN 978-966-14-9633-9 (дод. наклад)

Російсько-українська війна — очима бійця полку «Азов».
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До видання ввійшли твори «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук — птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».
.
.
.


Шулаков В. О.
Храм на сльозі

Храм на сльозі: п'єси; Силует митця в баченні сучасників Віктор Шулаков ; упоряд. Т. І. Бірченко-Шулакова ; передмова О. Сакви . — Київ : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2015. — 480 с.: [8] арк. іл. — (Бібліотека Шевченківського комітету). — Укр, рос.
ISBN 966-01-0320-4 (серія)
ISBN 978-617-615-053-4

Відомий режисер, педагог, музикант у цій книжці представлений як драматург і художник. Друкуються його ще не поставлена комедія «Ханума і Кабато», класичні п'єси у новому тлумаченні, самобутні графічні малюнки, а також спогади друзів і соратників.
Понад 100 вистав лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка побачили театрали Львова, Черкас, Києва, Донецька, Сімферополя й Севастополя, а також — Польщі, Чехії, Словаччини, Росії, США.


Щегельский П.Г.
Бюст молодої поетеси

Бюст молодої поетеси : сатиричний роман / П. Щегельський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 368 с.
ISBN 978-966-136-368-6

Роман Павла Щегельського «Бюст молодої поетеси» - це розповідь про романтичне кохання і дріжджі, про графомана і цнотливу душу, про поета і голубі панталони з закритим низом, про Інститут інженерів людських душ, в якому працюють Письменники Орденоносці і Письменники Орденопросці, Письменники Посадові і Письменники Впливові, Письменники Гонорові і Письменники Дубовоголові, Письменники Функціональні, Хрестоматійні і навіть Приблудні, а також про те, що може зробити буйна фантазія із валер'янки та «Виробу №2».


Щоб жити. Розуміючи Київ.

Щоб жити. Розуміючи Київ. Благодійна книга спогадів/ Л. І. Потіщук, Є. І. Кам, А. П. Головньов та ін. — К. : Самміт-Книга, 2015. — 191 с: іл.
ISBN 978-617-7350-15-5

Ця книжка — робота двадцяти двох літніх авторів. їхні розповіді, історії, унікальні спогади стали своєрідним літописом Києва минулого століття. Це життя з перших вуст — саме таке, яким його бачили та відчували прості мешканці. У книжці ви знайдете неймовірно цікаві та емоційні історії про дорогі серцю найстарших киян місця столиці. Вони прекрасно передають атмосферу Києва різних років — від довоєнних 30-х до пострадянських 90-х. Кожен розділ книги — це окремий фрагмент історії, який розкриє перед читачем розвиток міста, зміну епох, поглядів киян...
.


Яневський Д. Б.
Проект «Україна». Загублена історія втраченої держави

Проект «Україна». Загублена історія втраченої держави / Данило Яневський; худож.-оформлювач І.В.Осіпов. — Харків: Фоліо, 2017. — 252 с.
ISBN 978-966-03-7670-0.

Книга журналіста, телеведучого, доктора історичних наук є навчальним посібником для політиків, журналістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України.
На думку автора, вони — поза політичним зафарбуванням — не мають поняття, яку країну заповзято взяли¬ся розбудовувати і якою керувати. Агресивне невігластво, непо¬вага до опонентів та партнерів, клептоманія, безвідповідальність та принципова безпринципність — це головні риси сучасного українського політика.
Країна колосальної та незбагненної куль¬турної традиції, її громадяни, яких зневажливо називають "на-селенням", є лише ресурсом для задоволення їх первинних реф¬лексів, задовольнити які можна лише викоріневши засадничі поняття: «БОГ», «ПРАВО», «ЗАКОН», «СОВІСТЬ», «КУЛЬТУРА», «ЛЮДИНА», «ОТЧИНА».


Ґавальда А.
Розрада

Розрада: роман / Анна Ґавальда; пер. з франц. П. В. Таращука; худож.-оформлювач Г. В. Кісель. — Харків: Фоліо, 2015. — 415 с. — (Карта світу).
ISBN 978-966-03-5083-0 (Карта світу)
ISBN 978-966-03-7197-2.

Анна Ґавальда (нар. 1970 р.) — відома сучасна французька письменниця. Вчилася у Сорбонні, працювала касиркою і офіціанткою, займалася журналістикою. У 1992 році перемогла у національному конкурсі на найкращий любовний лист. Лауреат кількох літературних премій. Твори письменниці перекладено багатьма мовами світу. Роман «Розрада» вийшов друком 2008 року.
Шарль Баланда — успішний архітектор. Живе у Парижі з дружиною та її донькою. Він багато працює, рідко буває вдома. І все у нього нібито добре: і кар'єра, й особисте життя. На сюрпризи долі вже годі сподіватися. Аж раптом Шарль знаходить лист — лист із минулого, про яке він заборонив собі думати. З листа він дізнається про смерть матері свого колишнього друга. Шарль не бачив її понад двадцять років. Цей лист вщент руйнує його усталене життя, занурюючи у жахливу депресію. Та невдовзі давні, майже забуті почуття до цієї померлої жінки приводять його до іншої, реальної, живої... і життя набуває нового сенсу...