Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ЦБС Печерського району

Нові надходження

Нові надходження від 18.09.2018


Чейз Д.
Стерв'ятник – птах терплячий

Стерв'ятник – птах терплячий: детектив / Д. Чейз; пер. з англ. А. Пітика, К. Грицайчук. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2018. — 232 с. — (Серія «Чейзіана»).
ISBN 978-966-10-5234-4 (серія)
ISBN 978-966-10-5235-1

У нетрях Південної Африки зачаївся ексцентричний колекціонер Макс Каленберґ, що зібрав у себе найвизначніші художні скарби світу. Усі підступи до мастку охороняються жорстокими зулусами. Команда професіоналів вирушає у нетрі Драконових гір, аби викрасти з неприступного музею знаменитий перстень Чезаре Борджіа, який може бути смертельною зброєю.
Та викрадачі не знають, що їх зраджено, а божевільний мільйонер уже розпочав власну гру, де на кону — їхні життя...
.
.
.


Проуз Ф.
Блакитний янгол

Блакитний янгол / Пер. з англ. Д. Кушніра. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2017. - 400 с.
ISBN 978-617-7489-46-6

Спливло чимало часу, відколи друком вийшов роман пана Свенсона, викладача письменницької майстерності. За цей час він марно сподівався виявити бодай одного талановитого студента. Аж тут з'являється Ажела Арґо, вся вкрита пірсингом, татуюваннями і... неймовірно обдарована. Саме на неї чекав Свенсон. Ба більше: вона потребує його допомоги. Та, як відомо, дорога до пекла вимощена добрими намірами...
.
.
.
.


Чемерис В. Л.
Княгиня і хан

Княгиня і хан: іст. роман / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Р. В. Варламов. — Харків: Фоліо, 2017. — 122 с. — (Історія України в романах).
ISBN 978-966-03-5144-8 (Історія України в романах).
ISBN 978-966-03-7883-4.

В одному з останніх романів Валентин Чемерис (1936—2016) пише про рязанську княгиню Євпраксію і хана Батия, онука завойовника Чингісхана, воїна і також завойовника... У сімнадцять вона вийде заміж за княжича Федора, через рік народить йому сина, а ще через рік її чоловік на чолі посольства вирушить у ставку Батия. Хан, дізнавшись про незвичайну вроду жони Федора та бажаючи принизити гідність руського князя, зажадав, щоб він привів дружину до його намету. Ображений Федір відмовився і був убитий за наказом Батия. Татари увірвалися в місто, жорстоко розправляючись з мешканцями. Живою мала залишитися лише княгиня Євпраксія — так повелів Батий...


Кокотюха А. В.
Офіцер із Стрийського парку

Офіцер із Стрийського парку: роман / Андрій Кокотюха; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2017. — 283 с. — (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7113-2 (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7940-4.

Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руйнації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес — є надія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офіцера-поляка, який був членом таємного військового товариства. Переговорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно — відомий адвокат, а нині — особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів., звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... І все одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змінять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його кохану Магду Богданович.
Читайте останній роман «львівського циклу» з приголомшливим фіналом!


КокотюхаА.
Втікач із Бригідок

Втікач із Бригідок: роман / Андрій Кокотюха; худож.-оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2017. — 283 с. — (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7113-2 (Ретророман).
ISBN 978-966-03-7818-6.

Львів, осінь 1916 року. Героя війни, українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його взяли під варту і тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. І хоча Клим через війну покинув адвокатську практику, він погоджується спробувати. Далі події розвиваються стрімко: Ладний робить відчайдушну спробу втекти з в'язниці, взявши Кошового в заручники.
Почавши приватне розслідування, Клим і його друг Йозеф Шацький знову занурюються в світ криміналу, де вже наново поділили владу, ближче знайомляться з січовими стрільцями та стикаються з хитрощами російських шпигунів. А розбрат, який таємний ворог сіє довкола, вперше ставить під загрозу кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович...


Щирба, Оксана.
Стежка в долонях

Стежка в долонях / Оксана Щирба — 2-ге вид., випр. — К.: Саміт-Книга, 2018. — 288 с.
ISBN 978-617-7560-67-7

Як віднайти свою стежку та міцно затиснути поміж долонями, не втративши щастя? Повернутися до самого себе, зазирнути у свій внутрішній світ, визначитися з власними бажаннями та посіяти частинку добра? Герої оповідань люблять, ненавидять, втрачають і шукають; помиляються, пробачають, мріють і борються. Усі вони такі різні, і водночас поєднані спільною стежкою — глибоко емоційні, реальні, взяті з життя і пережиті авторкою особисто.
Ці історії для тих, хто вміє плакати і сміятися, думати і переосмислювати, хто не боїться змінювати світ навколо себе.
.
.


Роздобудько И.
Ирэн Роздобудько о Блезе Паскале, Вольфи Моцарте, Гансе Андерсене, Катрусе Билокур, Чарли Чаплине

Ирэн Роздобудько о Блезе Паскале, Вольфи Моцарте, Гансе Андерсене, Катрусе Билокур, Чарли Чаплине. Пер. с укр.: Мария Яковенко. - К.: Грани-Т, 2007. - 144 с, ил. (Серия «Жизнь замечательных детей»)
ISBN 978-966-2923-83-4
ISBN 978-966-2923-82-7

Ирэн Роздобудько - известная украинская писательница, неоднократный лауреат различных конкурсов. Именно она написала истории из жизни пяти меленьких героев для первой книги нового издания. Паскаль, Моцарт, Андерсен, Билокур, Чаплин - все они представители разных сфер науки и искусства, объединенные безудержным стремлением к новому и необычному. В основе рассказов лежат факты из детства гениальных личностей, а благодаря таланту писательницы они преображены в художественное сочинение с оригинальной композицией и неожиданным моральным подтекстом.
Книга адресована ученикам младших и средних классов, а также всем, кого интересует искусство, жизнь выдающихся людей и хорошая проза.


Ільченко О.
Олесь Ільченко про Леонардо да Вінчі, Карла Ліннея, Жюля Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Вінстона Черчілля

Олесь Ільченко про Леонардо да Вінчі, Карла Ліннея, Жюля Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Вінстона Черчілля: оповідання / Олесь Ільченко. - 3-тє вид., б. зм. - К.: ГранІ-Т, 2011. - 96 с, іл. (Серія Життя видатних дітей).
ISBN 978-966-2923-79-7
ISBN 978-966-2923-77-3 (Серія «Життя видатних дітей»)

Олесь Ільченко - відомий український письменник - знайомить читача з обдарованими дітьми, чиї дорослі досягнення викликають захоплення та повагу. Винахідник-художник, науковець, письменник-фантаст, багатій-благодійник, поетеса та Нобелівський лауреат - ці люди стали відомими в історії особистостями завдяки наполегливості, сумлінності, умінню боротися та перемагати.
Книга для тих, хто мріє та прагне стати відомим.


Лущевська О.
Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак

Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак: оповідан¬я / Оксана Лущевська. - К.: Грані-Т, 2010. - 96 с, іл. (Серія Життя видатних дітей).
ISBN 978-966-465-320-3
ISBN 978-966-2923-77-3 (Серія Життя видатних дітей)

Оксана Лущевська - молода українська письменниця, яка мешкає в США, - розповідає в цій книжці про дитинство напрочуд цікавих людей:
- іспанського мореплавця Христофора Колумба, який мав дивовижне руде волосся, а писати й читати, кажуть, навчився в уже зрілому віці, принагідно відкривши Америку;
- британського книговидавця й письменника Джона Ньюбері, який першим збагнув, чим дитяча книжка відрізняється від дорослої, і створив «Маленьку гарненьку кишенькову книжечку», з якої почалася світова дитяча література;
- англійського натураліста й мандрівника Чарльза Дарвіна, який понад усе на світі любив спостерігати за життям рослин і тварин, а тому й зумів розкрити чимало таємниць природи;
- української письменниці, педагога й правозахисниці Дніпрової Чайки, яка не лише закладала основи вітчизняної літератури для дітей, а й створила лібрето кількох чудових дитячих опер;
- американської письменниці, журналістки, перекладачки, громадської діячки Перл Бак, яка не лише першою у своїй країні була удостоєна Нобелівської премії з літератури, а й стала названою матір'ю для дев'яти дітей різних національностей.
Для кмітливих, допитливих і непосидючих юних читачів.


Сьомка С. В., Антонович Є. А.
Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання

Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання : підручник. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2018. - 400 с.; рис.
ISBN 978-617-7605-28-6

У підручнику розглянуто теоретико-методологічні аспекти об'ємно-просторового формоутворення в дизайні архітектурного середовища, проаналізовано можливості застосування теоретичних основ дизайну на різних рівнях формоутворення штучного простору: інтер'єру, меблів та обладнання, висвітлено основні аспекти художнього моделювання меблів та обладнання й окреслено можливі перспективні напрями розвитку дизайну.
Призначено для студентів спеціальності 022 «Дизайн», а також може бути корисним для викладачів мистецьких, дизайнерських та архітектурних закладів вищої освіти й усіх тих, хто цікавиться питаннями гармонізації середовища.


Каракоз О. О.
Історія книги

Історія книги : навч. посіб. / О. О. Каракоз. - Київ : Видавництво Ліра-К, 2018.-360 с.
ISBN 978-617-7605-00-2

У навчальному посібнику на основі великого масиву фактичного матеріалу та з врахуванням досліджень відомих дослідників з історії книжкової та видавничої справи розкрито основні етапи еволюційного розвитку вітчизняної і світової книги з давніх часів до початку XIX ст.
Автор навчального посібника висвітлив основні характерні риси трансформаційних змін книжкової структури з точки зору досягнень сучасної історичної науки. Обґрунтував закономірності виникнення, становлення та розвитку української книги на тлі світового книговидання. З належною послідовністю та повнотою розкрив особливості стилів художнього оформлення рукописів та стародруків. Проаналізував основні гіпотези щодо початку друкарства в українських землях та виявив передумови виникнення вітчизняного та світового книгодрукування. Висвітлив основні напрями діяльності найвидатніших світових друкарів ХУ-ХVI ст., а також зарубіжних та вітчизняних видавців ХУІІ-ХІХ ст. та виявив їх внесок у розвиток книжкової справи та книговидання.
Видання розраховане на викладачів, аспірантів, студентів вузів, усіх хто цікавиться питанням пов'язаних з вивченням історії книги та видавничої справи.


Бебешко Л.
Українська вишиванка

Українська вишиванка: мальовничі узори, мотиви, схеми крою / Лідія Бебешко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 123 с. : іл.
ISBN 978-617-12-3967-8 (дод. наклад)
ISBN 978-3-7724-6976-3 (нем.)

Вишиванка – перлина народної культури, візитівка українців та справжній культурний код, що зберігає в собі традиції наших предків. Чудові орнаменти, старовинні та сучасні крої сорочок, гармонійне поєднання кольорів… Це окраса українського традиційного одягу.
Альбом посібник стане справжнім подарунком для всіх, хто залюблений у вишивання! Композиції для чоловічих та жіночих сорочок створено відповідно до старовинних колекційних зразків та сучасних модних тенденцій. У книжці є все необхідне, щоб самостійно пошити і власними руками вишити український національний стрій.


Ґрішем Дж.
Інформатор

Інформатор: Роман / Джон Ґрішем; Пер. англ. М. Восков'юк. - К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2017. - 432 с.
ISBN 978-617-7498-69-7

Судді повинні бути чесними і мудрими. їхня непідкупність та неупередженість — основа всієї судової системи. Ми віримо, що вони діють в ім'я справедливості, захищають права всіх учасників процесу, карають тих, хто чинить зло, і стежать за належним дотриманням законів.
Та що як суддя порушує закон і бере хабарі?
.
.
.
.


Оксана Забужко
Після третього дзвінка вхід до зали забороняється

Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. Оповідання та повісті. - К.: КОМОРА, 2017. - 416 с.
ISBN 978-617-7286-25-6

Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття — від найуспішнішої української авторки. Читач знайде тут як визнані шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах («Інопланетянка», «Дівчатка», «Казка про калинову сопілку»), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах.
Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір'ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління — «покоління відкладеної війни».


Піколт, Дж.
Малі великі справи

Малі великі справи : Роман / Джессіка Нолл ; Пер. з англ. М. Пухлій. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2018. — 656 с.
ISBN 978-617-7535-37-8

Рут Джефферсон — досвідчена медсестра пологового відділення в лікарні. Двадцять років бездоганної роботи, жодної скарги — годі шукати ліпшої працівниці. Аж раптом... жінка опиняється на лаві підсудних. Захисницею Рут стає Кеннеді Мак-Кворрі, біла державна адвокатка. Під час процесу Рут і Кеннеді мають завоювати довіру одна одної та зрозуміти: можливо, те, чого їх навчали впродовж усього життя, неправда.
.
.


Гелен Філдінґ
Щоденник Бріджит Джонс

Щоденник Бріджит Джонс [Текст]: Гелен Філдінґ; пер. з англ. Лідії Луцан. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 432 с.
ISBN 978-617-679-369-4

Бріджит Джоне — 30 із хвостиком, вона незаміжня і дуже хоче змінити своє життя. Напередодні Нового року Бріджит обіцяє сама собі: кинути курити, схуднути, не тринькати грошей, не закохуватися в поганих хлопців, прокачати впевненість у собі та побудувати зрілі стосунки з відповідальним та надійним чоловіком.
«Щоденник Бріджит Джоне» полюбили читачі з усього світу, адже в цій книжці Гелен Філдінґ щиро та дотепно розповідає про сучасну жінку, пошук себе, кар'єру, стосунки, кохання, моду, секс.
Ця книжка — чудова нагода посміятися, розчулитися, а може, навіть вигукнути: «Бріджит Джонс — це я!».


о. Мицик Ю. А., Плохій С. М.
Як козаки Україну боронили

Як козаки Україну боронили. — К.: TOB Видавництво "КЛІО"», 2018. - 368 с, іл.
ISBN 978-617-7023-63-9

Книжка містить захоплюючу науково-поттіярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців.
Для широкого загалу читачів.


Кешеля Д.
Терен зацвів

Терен зацвів : Оповідання. Повість / Дмитро Кешеля. — К.: ВЦ «Академія», 2018. — 160 с. — (Серія «Ім'я»).
ISBN 978-966-580-480-2 (серія)
ISBN 978-966-580-536-6

Земні, як коріння, цвіт і колючки терену, герої цієї книжки. Красиво і тяжко живуть. Караються любов'ю, радіють роботі і вдивляються в небеса.
Терпко розцвітає терен. Чіпко тримається корінням землі. Уперто впирається вітрам. Морози йому — ніщо. Багато бачив і витерпів він під копитами часу. Жодна сила не змогла винищити його. Уміє захищати себе терен. Обережним треба бути з ним — колючий. Мудрий він у своїй недоступності. Дивну силу має. Вабить очі й притягує думку. Красивий терен, коли цвіте. Манять до себе його ягоди, що пахнуть небесами. Чомусь і тривожать вони, як густі хмари. Бо крутий норов має. Не кожному спокій несе. П’янить і ранить, лікує і бентежить. І дає надію, як ніжно-сумна пісня, в якій він є. Таке й життя людей в оповіданнях і повісті цієї книжки. Весь час вони в роботі. У випробуваннях любов’ю, болем і сльозами. У тривогах за свої гріхи. І в молитвах до Бога. Вони красиві й тоді, коли щось і незграбно роблять. Добрі й ніжні, хоч комусь від того й болить. Життєлюбність не покидає їх і за мить до смерті. Бо вірять, що й на Небесах є життя.
Отакі люди, з якими зрісся у своїй творчості Дмитро Кешеля. Мусимо їх любити. Бо не любити їх не можна. Гріх не любити їх.
А терен таки зацвів.


Шкляр В.
Троща

Троща: роман / Василь Шкляр. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 416 с.
ISBN 978-617-12-3720-9 (дод. наклад)

Для нього, відчайдушного вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба триває у невгамовному серці. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста... Усе переплелося й відгукнулося болем, коли через багато років він натрапив на свіжу могилу давно загиблого побратима. Минуле накочується з новою силою, щоб він постав перед розгадкою таємниці, перш ніж розпочати нове життя. Доля всміхається йому очима коханої жінки, але не приносить душевного спокою. Він — воїн, і ця битва — на все життя...
.
.


Вілар С.
Чужинець

Чужинець: роман / Сімона Вілар, пер. з рос. В. Верховеня. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 512 с.
ISBN 978-617-12-4335-4

Давня Русь, IX століття. Впевнено й жорстоко правлять варязькі князі Аскольд і Дир, але наближається епоха нових правителів. І ось уже сіє смуту серед племен на Дніпрі загадковий Торір, таємно засланий до стольного граду за велінням новгородського князя Олега, прозваного Віщим. Помічники Торіра — волхви Перуна — поливають брудом славні імена тутешніх владик, славлячи мудрість і велич князів новгородських. Суворий Торір не зупиниться ні перед чим, щоб виконати волю Олега й посадити на київський престол нового володаря. Несподівано шлях варягу заступає прекрасна й горда слов'янка Карина, яку він за іронією долі врятував від смерті...
Підступи ворогів і зрадництво друзів, небезпеки і битви, боротьба за владу, лід і полум'я — хоробра слов'янська діва і холодний скандинавський воїн зійдуться в протистоянні і падуть, переможені любов'ю...

Нові надходження від 09.07.2018

Нові надходження від 05.04.2018

Нові надходження від 27.11.2017