Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ЦБС Печерського району

Нові надходження

Нові надходження від 05.04.2018


Українські народні романси

Українські народні романси / упоряд. В. Єсипок. — Перевид. — К. : Техніка, 2016. — 208 с. — (Народні джерела).
ISBN 978-966-575-211-0

Збірник розраховано на широкий загал шанувальників українського народного романсу, який називають діамантом надзвичайної чистоти.
Віками досконало відшліфована поетичність та мелодійність романсу дала йому змогу перейти кордони і стати чи не найвідомішим символом нашої нації в світі.
.
.
.


Дзюба, І. М.
Чорний романтик Сергій Жадан

Чорний романтик Сергій Жадан / Іван Дзюба. — К. : Либідь. — 112 с. : іл.
ISBN 978-966-06-0749-1

Ця книжка — своєрідна зустріч двох поколінь українських літераторів. Авторитетний і досвідчений Іван Дзюба ділиться своїми думками щодо творчості Сергія Жадана — одного з кумирів нинішньої молоді.
Для широкого загалу.
.
.
.


Сергій Жадан
Інтернат

Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. - 336 с.
ISBN 978-966-97679-0-5

... Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...
... Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...
.
.
.


Мартін Дж. Р. Р.
Гра престолів

Гра престолів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер, з англ. Н. Тисовської. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2017. — 800 с. : іл. (Пісня льоду й полум'я ; кн. 1)
ISBN 978-617-538-178-6

Фантастична сага «Пісня льоду й полум'я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Перша книга циклу — «Гра престолів» — це захопливий світ Сімох Королівств, де літо й зима тривають по кілька років, з півночі наступають загадкові й моторошні вороги, а вельможні родини ведуть ненастанну війну за престол.
.
.
.
.


Мартін Дж. Р. Р.
Бенкет круків

Бенкет круків : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Тисовської. — К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 832 с.: іл. (Пісня льоду й полум'я ; кн. 4)
ISBN 978-617-7409-11-2

Фантастична сага «Пісня льоду й полум'я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Четверта книга циклу — «Бенкет круків» — це перший крок до примирення у роздертому чварами королівстві, з руїн якого постають нові хисткі союзи й альянси, та поки переможці плетуть небезпечні інтриги, їх може зненацька заскочити справжній ворог.
.
.
.
.


Мартін Дж. Р. Р.
Буря мечів

Буря мечів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Ти-совської. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 1152 с. : іл. (Пісня льоду й полум'я ; кн. 3)
ISBN 978-617-538-399-5

Фантастична сага «Пісня льоду й полум'я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Третя книга циклу — «Буря мечів» — це історія братовбивчої Війни п'ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.
.
.
.
.


Малаков Д., Прибєга А.
Київ столітньої давнини

Київ столітньої давнини / Д. Малаков, А. Прибєга. — Київ : Видавництво «Фенікс», 2017. — 320 с. : іл.
ISBN 978-966-136-464-5

Величний Київ - столиця України - має багатовікову історію та вирізняється серед міст Східної Європи своєю неповторною красою. Видання пропонує читачеві цікаву екскурсію в місто початку XX століття.
Подорож побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжитись по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями.
Видання адресоване шанувальникам старовини, мандрівникам, гостям Києва, широкому загалові читачів.


Україна починається з тебе

Україна починається з тебе : поезія і проза для дітей шкіль¬ного віку / упорядник М. М. Морозенко. - Київ : Видавництво «Фенікс», 2017. - 256 с. : іл.
ISBN 978-966-136-459-1

У збірнику «Україна починається з тебе», укладеному авторським колекти¬вом Творчого об'єднання дитячих письменників КО НСПУ, зібрано найкращі патріотичні твори сучасних київських авторів, які пишуть для дітей. Збірник особливий тим, що авторські твори ілюстрували читачі столичних бібліотек та переможці Всеукраїнських конкурсів патріотичного малюнка. Бо хто, як не діти - талановиті юні художники - краще відчувають твори, написані для них.
Збірник «Україна починається з тебе» адресований, насамперед, дітям серед¬нього шкільного віку. Думається, читатимуть його залюбки молодші школярики та старші учні. Стане він у нагоді вчителям, бібліотекарям, виховникам - особливо на заняттях і зустрічах патріотичного спрямування. Залюбки читатимуть цей збірник ті, хто прагне зміцнити себе словами любові до рідного краю. Рекомендуємо його для читання і батькам, охочим передати у спадок дітям найбільшу родову цінність - бережливу любов до Богом даного світу, в якому ми маємо честь жити і творити, посвідчуючи щирим словом віддану любов до України.


Бушанський В.
Закоханий лимон

Закоханий лимон : оповідання / В. Бушанський. - Київ : Видавництво «Фенікс», 2017. - 144 с.
ISBN 978-966-136-455-3

Книга «Закоханий лимон» є збіркою оповідань. Місце дії більшості оповідань - Київ. Та не лише час і місце об'єднує їхніх героїв. Попри те, що персонажі цілком відмінні за родом своїх занять і з ними трапляються геть несхожі пригоди, все ж є речі, які об'єднують більшість із них. Усі вони намагаються подолати самотність і протистояти безглуздості життя. Але не всім їм це вдається.
.
.


Сєнцов О. Г.
Купіть книгу — вона смішна

Купіть книгу — вона смішна. Ненауково-популярний роман з елементами гумору / Олег Сєнцов; пер. з рос В. С. Бойка, худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 220 с.
ISBN 978-966-03-7601-4.

Цікаво, а що 6 ви зробили, якби з'явився, ну, скажімо, Хтось і запропонував загадати одне — тільки одне! — бажання, яке мало би виповнитися? Герої цього роману думають недовго, бо вважають цю пропозицію звичайним жартом. Ось і замовляє один вагон діамантів, другий — ціле поле коноплі, ну а третій... З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до цієї неймовірної пропозиції. Як же розпоряджаються молодики цими дарами, що звалилися на них? Прочитайте цей роман і ви зрозумієте (зрештою, як і наші герої), що є щось коштовніше за діаманти. І ще: жодної повчальності, жодного моралізаторства, жодних висновків ви у тексті не знайдете. І тем не менш...
«Купіть книгу — вона смішна» — це той випадок, коли назва твору цілком відповідає його змісту. Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.


Драч І. Ф.
Криниця для спраглих

Криниця для спраглих. Кіно / Іван Драч; упоряд. І. С. Рябчий; передм., фільмогр. С. В. Тримбача; ху-дож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Харків: Фоліо, 2017.— 589 с.
ISBN 978-966-03-7894-0.

Іван Драч (нар. 1936 р.) — людина різнобічно обдарована: він відомий широкому загалу не тільки як поет, перекладач, мисли¬тель, громадський діяч, політик, перший голова Народного Руху України (1989), Герой України (2006), а і як кіносценарист і драма¬тург. За сценаріями Драча свого часу було створено низку справді культових фільмів — «Криниця для спраглих» (1965), «Камінний хрест» (1968), «Пропала грамота» (1972) та ін.
До видання увійшли сценарії та кіноповісті митця, визнані знаковими сторінками вітчизняного кінематографа.
.


Дочинець М.
Синій зошит. Аркуші днів світящих

Синій зошит. Аркуші днів світящих. Художнє видання./ Мирослав Дочинець. Верстка Олександри Стрежнєвої. Графіка Сергія Танадайчука (з власного архіву Анатолія М.Шевчука). - Мукачево: Карпатська вежа, 2017. - 184 с.
ISBN 978-966-8273-38-5

Ця книга - крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи - те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.
.
.


Дочинець М.
Мафтей. Книга написана сухим пером

Мафтей. Книга написана сухим пером. Роман. Художнє видання. / Мирослав Дочинець. Верстка Олександри Стрежнєвої. Редактор - коректор Олександра Козоріз. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с.
ISBN 978-966-8869-39-8

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини XIX століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби...
Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і...


Мельниченко Настя
#ЯНеБоюсьСказати

#ЯНеБоюсьСказати: найвідвертіша книжка для під¬літків/ Настя Мельниченко; худож.-оформл. Андрій Сміх — Харків: Фоліо, 2017. — 213 с: іл.
ISBN 978-966-03-7794-3.

Настя Мельниченко народилася у 1984 році в Києві. Громадська діячка, в минулому журналістка, мама двох синів— Ярослава і Северина.
У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція #ЯНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Це були дуже сильні і важкі історії — історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж по¬чалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства в світі. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуальне насильство зі свого боку, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.


Дяченки М. та С.
Королівська обіцянка

Королівська обіцянка: роман / Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є. Нікітін; худож.-оформл. Н.С. Галавур. — Харків; Фоліо, 2017, — 284с: іл. — (Світи Марини та Сергія Дяченків).
ISBN 978-966-03-7736-3 (Світи Марини та Сергія Дяченків).
ISBN 978-966-03-7839-1.

«Королівська обіцянка» — другий роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Ланіної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».
Ліна несподівано для себе знову потрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?.. Її супутники — людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці — пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Алє Ліна не відступає від даної нею обіцянки...


Дяченки М. та С
Страта

Страта: фантастичний роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-іл. Ю.Є. Нікітін; худож.-оформл.Н.С. Галавур — Харків: Фоліо, 2017. — 349 с: іл. — (Світи Марини та Сергія Дяченків).
ISBN 978-966-03-7736-3 (Світи Марини та Сергія Дяченків).
ISBN 978-966-03-7744-8.

... Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ...
.
.


Винничук Ю, П.
Лютеція

Лютеція: роман / Юрій Винничук; худож.-офорішіювач О. А. Гугаяова. — Харків: Фоліо, 2017. — 314 с.
ISBN 978-966-03-7922-0.

Роман «Лютеція» — черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупи¬няється, як колись Дайте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довіда¬тися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана 1840-их років Івана Вагилевича.
Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.
«Той другий світ наступає на нас... він усе ближче і ближче... Велика Битва може завершитися нашою поразкою... та найжахливіше, що ста¬неться з нами — це проникнення їхніх слів у наш світ, тихе й таємне про¬никнення, яке відбувається вже, але замасковане під шум вітру, шелест листя, дзюрчання фонтанів, дзенькіт трамваїв, галас авт... ти думаєш, що це щебечуть горобці, скриплять гальма, човгають чиїсь ноги, але це не так, то їхні слова вриваються в кожного з нас, руйнують зсередини... вбивають по частинах... бійся тих слів... намагайся розпізнати... вони вже поруч... Ми не можемо бути осторонь тієї Битви. У легендарній битві ангелів воїнство архангела Михаїла перемогло воїнство Змія. Але ангели, які в нерішучості спостерігали за битвою, були зіслані на землю, щоб зробити вибір, якого не зробили на небесах. Біда лише в тому, що вони не здатні пригадати собі ані тієї битви, ані своєї легкодухості. Ми не можемо повторити їхньої помилки».


Ульяненко О.
Син тіні

Син тіні: роман / О. Ульяненко; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Бібколектор, 2017. — 282 с.
ISBN 978-617-7013-50-0.

Олесь Ульяненко (справжнє ім'я Олександр Ульянов; 1962—2010) — найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів.
У романі «Син тіні» (2001) розповідається про тіньовий бік бізнесу. «Куди б ти не перевів погляд, — пише Олесь Ульяненко, — ти можеш, не маючи совісті, а маючи меткий практичний розум, уміння рахувати, використовуючи психологію і вдачу крадія, вийти, як не крути, в люди». Саме так і жив головний герой цього твору — вбивав, зраджував, отруював атмосферу навколо себе і кайфував від власної безкарності. Але дечого він не врахував — що над нами є Бог, чиї жорна мелють помалу, зате певно...


Драч І. Ф.
Сатирикон

Сатирикон / Іван Драч; упоряд. І. С. Рябчий; передм. І. Славінської; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. — Харків: Фоліо, 2017. — 415 с.
ISBN 978-966-03-7881-0.

Ім'я Івана Федоровича Драча (нар. 1936 р.) відомо не лише в Україні, а й далеко за її межами. Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мислитель, громадський діяч, перший голова Народ¬ного Руху України (1989), лауреат Шевченківської і Державної премій СРСР, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996), Герой України (2006). Поезія Івана Драча виразно сучасна, масштабна, інтелектуальна, емоційно насичена, вона дозволяє чи¬тачеві повернутися в минуле, зазирнути в майбутнє, спонукає пе¬рейнятися тривогами нашого часу.
До видання увійшли поезії із книжок «Противні строфи» (2005), «Із майбутньої книги» (2007), «Сивим конем» (2011), «Sa-тирикоN. Pro і contra» (2015), в яких поет чуйно вловив найтонші вібрації сучасності.


Косміна О. Ю.
Українське народне вбрання

Українське народне вбрання / О. Косміна – Київ: Балтія-Друк, 2017 – 64 с. іл.
ISBN 966-8137-32-9

Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця XIX - початку XX сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях.
Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.


Герус Л.М.
Українська народна іграшка

Українська народна іграшка / Л. Герус – Київ: Балтія-Друк, 2017 – 64 с. іл.
ISBN 966-8137-45-0

Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. Вона здатна зацікавити і дітей як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засобу виховання, а також як спогади про власне дитинство. Вона захоплює тематикою, довершеною простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю.
З іграшками, створеними з тканин і ниток, з глини, дерева, трави, соломи і навіть з сиру, з їх локальним розмаїттям знайомить читача це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства HAH України (м. Львів), Музею Михайла Гру шевського (м. Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

Нові надходження від 27.11.2017