Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняНайбільші бібліотеки світу

Британська бібліотека

Британська бібліотека — національна бібліотека Великобританії. Закон про її створення шляхом об'єднання бібліотеки Британського музею і ряду менш значущих колекцій було прийнято парламентом в 1972 році. Нова будівля бібліотеки в Лондоні відкрилася 1 липня 1973 року. Одна з найбільших бібліотек світу (число одиниць зберігання перевищує 150 млн.).

Бібліотека Конгресу

Бібліотека Конгресу — де факто національна бібліотека Сполучених Штатів Америки та дослідницький підрозділ Конгресу США. Є найбільшим за площею книгосховищем та однією з найважливіших бібліотек світу.

Нью-Йоркська публічна бібліотека

Нью-Йоркська публічна бібліотека — американська книгозбірня, в якій зберігається одна з найкращих колекцій книг у світі та яку відкрито в 1895 році в місті Нью-Йорк.

Нині чотири відділення дослідницькій бібліотеки Нью-Йорка мають приблизно 43 млн. бібліотечних одиниць. Разом з колекціями відділень у бібліотеці 50,6 млн. бібліотечних одиниць.

Національна парламентська бібліотека Японії

Національна парламентська бібліотека Японії — центральна державна бібліотека Японії. Заснована 1948 року у відповідності з законом Японії про Національну парламентську бібліотеку на базі Імперської бібліотеки Японії в Уено. Призначена для використання депутатами японського Парламенту, а також громадянами Японії й інших країн. Єдина японська бібліотека, яка згідно з законом зберігає усі японські друковані видання, аудіо та відеозаписи, опубліковані після Другої світової війни.

Національна бібліотека Франції

Національна бібліотека Франції — найбагатше зібрання франкомовної літератури у світі й найбільша бібліотека Франції, заснована в 1368 році. Історично розташовувалася в Парижі на вулиці Рішельє (за Пале Роялем) в ансамблі споруд XVII століття, побудованих за проектом Мансара для кардинала Мазаріні та розширених після 1854 р. Нині цей ансамбль зберігає тільки малу, але найціннішу частину державної бібліотеки — Кабінет медалей та манускрипти. Основне бібліотечне сховище розташоване в 13-му окрузі, це чотири висотних вежі на лівому березі Сени, споруджені у формі розкритих книг; сховище носить ім'я Франсуа Міттерана. У БНФ працюють бл. 2700 чол., з них 2500 чол. — повний день.

Королівська бібліотека Данії

Королівська бібліотека Данії — національна бібліотека Данії (Копенгаген). Одна з найбільших бібліотек у Скандинавії. Містить велику кількість історичних документів. Усі твори, що друкувалися в Данії з 17 століття, зберігаються у фондах бібліотеки.

Національна бібліотека Китаю

Національна бібліотека Китаю є універсальною науковою бібліотекою, національним сховищем публікацій, національним бібліографічним центром, Національним центром мережі бібліотечно-інформаційних і науково-технічних бібліотек і Центром розвитку. Загальна площа бібліотеки займає 170 000 квадратних метрів, займаючи п'яте місце серед світових бібліотек. До кінця 2003 року бібліотека мала багату колекцію 24,110,000 томів і займала п'яте місце серед бібліотек світу. У колекції налічувалося 270 000 томів рідкісних книг, 1 600 000 томів стародавніх книг.

Німецька національна бібліотека

Національна бібліотека Німеччини — центральне сховище друку та національний бібліографічний центр Федеративної Республіки Німеччини. Завдання бібліотеки: створення вичерпного документного архіву безтермінового збереження літератури Німеччини та німецької екстеріорики (германіки); популяризація німецької та німецькомовної літератури та культури; координація розробки та вдосконалення німецьких бібліографічних та інших бібліотечних стандартів і правил.

Берлінська державна бібліотека

Державна бібліотека в Берліні — найбільша універсальна наукова бібліотека Німеччини, яка є власністю Фонду прусської культурної спадщини.

Бібліотека та архів Канади

Бібліотека та Архів Канади — федеральний державний департамент Канади, відповідальний за збір і збереження документальної спадщини цієї країни, текстів, зображень та інших документів, що відносяться до історії, культури та політики Канади. Архівні й бібліотечні матеріали надходять від державних установ, національних товариств і організацій, приватних дарувальників, а також завдяки системі обов'язкових примірників. Установа знаходиться в Оттаві ; директор має ранг заступника міністра і носить звання Бібліотекаря і архіваріуса Канади.