Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняЦРБ ім.М.Є.Салтикова-Щедріна. Події

Інші події          

Яйце? Ні! Витвір мистецтва!

Великодні яйця – один з найважливіших символів свята. Вони символізують відродження, джерело життя, втілюють побажання добробуту, здоров’я, краси. Традиційно в Україні їх розписують за допомогою фарб та воску, однак існує ще багато способів виготовлення та прикрашання великодніх яєць. Ми розповімо вам про найцікавіші на виставці «Яйце? Ні! Витвір мистецтва!».

КОШТОВНІ

Такі яйця виготовляються з золота, срібла та коштовного каміння.

Найвідоміша з них це серія ювелірних великодніх яєць, виготовлених фірмою Карла Фаберже. Однак і зараз ювеліри продовжують цю традицію і щороку пропонують заможним покупцям свої витвори.

 АЖУРНІ

Тоненька шкарлупа яйця може зламатися навіть від легкого натискання. Тож здається – що можна з неї зробити, окрім як пофарбувати?

Однак деякі майстри перетворюють її на справжній витвір мистецтва, перетворюючи шкарлупу на мережевий візерунок.

 

ВИШИТІ

Ще один спосіб прикрашання яєць, який викликає подив – як вони це роблять? – це вишивка. Раніше для цього яйця розрізали, однак наразі майстри опанували техніку, яка дозволяє цього не робити.

Українські митці полюбляють вишивати на яйцях хрестиком. Однак це можуть робити і за допомогою стрічок, і бісером, і іншими техніками.

Наприкінці нашої розповіді хочемо запропонувати вам декілька незвичних, але простих у виконанні способів розмалювати яйця на Великдень.

Інші події