Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняЦРБ ім.М.Є.Салтикова-Щедріна. Події

Інші події          

Здоров’я на робочому місці

В наш час турбота про здоров’я – одне з найбільш актуальних питань. Адже навіть в рамках пандемії – чим кращій імунітет, чим здоровіша людина, тим легше переноситься хвороба. Нажаль багато хто з нас немає можливості повноцінно приділяти увагу необхідним фізичним вправам, особливо серед тих, хто багато годин працює за комп’ютером. До Всесвітнього дня здоров’я ми пропонуємо вам віртуальну виставку-пораду «Здоров’я на робочому місці», де розповімо про прості вправи, які ви можете робити прямо за робочим столом.

Нахили голови

Обережно притисніть голову до плеча (строго в бік, не вперед чи назад). Схиляйте голову до тих пір, поки не відчуєте натяг шиї. Повторіть нахил у протилежний бік.

Ще один варіант – підніміть голову вгору до відчуття натягу шиї, потім опустіть і так кілька разів.

Це допоможе розім’яти втомлену шию.

Увага! Якщо у вас були травми шиї, краще вправи не робити!

Плечові вправи

Сядьте рівно, покладіть долоні на талію, втягніть живіт. Почніть робити обертання плечима вперед і назад. Після цього по змозі опустіть плечі та зведіть лопатки, тримайте так кілька секунд. Це допомагає поставі та знімає напругу в шийній зоні.

Нахили вперед

Тримаючи спину якомога рівнішою, повільно нахиліться вперед. Найкраще до рівня, коли ви торкнетеся грудьми колін, але по можливості. Так само повільно випряміться. Це корисно для хребта та черевної порожнини.

Скручування

Повільно скрутіть тулуб спочатку на одну сторону, потім на іншу. Нижня частина тіла рухатися не повинна. Це допомагає зняти напругу з нижньої частини спини.

Увага! Іноді при виконанні вправи можна почути хрусткий звук хребців – це нормально.

Обертання стоп

Покладіть ногу на ногу, ту що зверху витягніть паралельно підлозі і почніть обертати стопу спочатку по годинниковій стрілці, а потім – проти. Потім порухайте стопу вверх-вниз та вправо-вліво. Змініть ногу і повторіть. Це добре допомагає розім’яти затерплі м’язи ніг.

Підйом ніг

Сядьте рівно і випряміть ноги. Почніть їх підіймати і опускати, не згинаючи в колінах. Це корисно як для спини, так і для живота і сідниць, робить рівнішою поставу та знімає біль у спині.

М’ячик для стискання

Придбайте резиновий м’ячик або еспандер і просто стискайте його у будь-який час, коли не зайняті руки. Це чудово допомагає розвинути кисті рук так передпліччя, а також запобігає хворобам, наприклад тунельному синдрому зап’ястка. Додатковий бонус – вправа корисна для зняття стресу.

Якщо до того були вправи, які більше орієнтуються на здоров’я, то подальші допоможуть покращити фігуру, що теж важливо для кожного з нас.

Підтягуємо сідниці

Треба сісти на край стільця, спина рівна, ступні повністю на підлозі на невеликій відстані одна від одної. Напружуємо м’язи сідниць так, щоб трішки піднятися, залишаємося в такому положенні на кілька секунд. Потім на секунду максимально напружуємо м’язи і миттєво розслабляємось.

Дихання для пресу

Вдихніть (це не помилка, саме вдихніть) повітря якомога більше, напружте прес та втягніть живіт так, ніби ви намагаєтесь його притиснути до хребта. Тримайте в такому положенні скільки зможете, затримуючи дихання. Потім повільно розслабте м’язи і тільки потім видихайте.

Увага! Вправу рекомендується робити не раніше, ніж через 1-2 години після їжі.

Робимо талію

Підніміть ноги паралельно підлозі та покладіть одну на одну. Надавіть верхньою на нижню, потім змініть ноги.

Формуємо стегна

Сядьте на край стільця, спина рівна, стопи на підлозі. Стисніть коліна так, щоб напружилися внутрішні м’язи стегон. Тримайте так кілька секунд.

Комплексна вправа

Сядьте на край стільця, покладіть долоні на край стола та розведіть коліна так, щоб між стегнами був кут в 90 градусів. Підніміть стопи та тримайте їх в повітрі стільки, скільки зможете, трохи спираючись на стіл. Ця вправа допомагає підкачати одразу прес, спину, руки, стегна та груди.

Всі вправи рекомендується робити від 20 разів.

Будьте здорові!
Інші події