Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ЦРБ ім.М.Є.Салтикова-Щедріна. Події

Інші події          

День хрещення Русі: погляд крізь віки (частина 2)

Продовження віртуальної виставки «День хрещення Русі: погляд крізь віки».

Пропонуємо вам добірку історичної та художньої літератури, що розповідає про ті часи.

  • Олександр Головко, «Поширення християнства у слов'ян Східної Європи і формування християнської церковної організації на Русі (VIII-ХІІІ ст.)»

Протягом ІХ–Х ст. у Східній Європі йшов процес поступового сприйняття християнського віросповідання місцевим слов’янським населенням. Наприкінці Х ст. християнство запроваджується київським князем Володимиром Святославичем як державна релігія. З цього часу здійснюється не тільки поширення нової релігії на всю територію Русі, а й утворення християнської церковно-адміністративної системи.

Читати 

  •  Ричка Володимир, добірка статей

Автор пише про Хрещення Русі, повсякденність звичайних людей і монастирів та про багато інших особливостей життя за часів Київської Русі.

Читати 

  •  Володимир Чос, «Історiя християнства в Україні»

Книжка власкора "Прес-Центру", городищенського журналіста й краєзнавця Володимира Чоса "Історія християнства в Україні" – безперечно, цінний науковий і освітній експеримент. Адже переважна більшість публікацій на історико-християнську тематику або присвячена історії якоїсь одної конфесії, або висвітлює лише перипетії міжконфесійних зіткнень. Володимир Чос ставить собі за мету показати чільну роль в історії України християнства як явища, що століттями визначало історичні процеси в нашій країні, та й саму свідомість українського народу. 

Всебічно аналізуючи маловідомі історичні факти, Володимир Чос провів цілісне вивчення тематичного пласту християнської культури, – зазначив доцент кафедри засобів масової комунікації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат філологічних наук Юрій Колісник, який рецензував видання. – Його праця дуже важлива у науковому сенсі.

Читати 

  • Іван Дурський, «Не Гніви Старих Богів»

В 988 році Володимир, князь київської русі прийняв нову релігію з Візантії. Київську русь поглинала хвиля християнства. Літописці описували, що люди з радістю відреклись від старих Богів. Проте дійсність була іншою. Дружинники князя Володимира навіювали християнство вогнем і мечем...

Читати 

  • Семен Скляренко. «Володимир»

На сторінках цієї книги автор розповідає про великі та значні справи, які випали на долю українського князя Володимира, сина Святослава. Розповідається про ті часи коли брат ішов на брата, земля на землю та гроза стояла над Київською Руссю. Сторінки особистого життя Володимира і близьких йому людей належать до найбільш хвилюючих, в романі який цікаво та правдиво розповідає про давноминулі часи. Книга є продовженням роману "Святослав".

Читати 

  • Загребельний Павло, «Смерть у Києві»

«Смерть у Києві» (Державна премія У PCP ім. Т. Г. Шевченка) — роман про Київську Русь. Події відбуваються у XII столітті за часів жорстоких і кривавих міжусобних воєн. Князь Суздальський Юрій Долгорукий — правитель розсудливий, o6дарований державного мудрістю — замислив об'єднати землі руські, встановити між ними мир і злагоду. Заради нього, а не для слави зібрався він іти на Київ, виступити проти Ізяслава та інших непримиримих князів. Нелегкий був той шлях, багато перешкод чинили Юрію боярство і церковники, які не зупинялися перед найтяжчими злочинами, люб зганьбити Долгорукого, не допустити його до Києва. Та це нікому не вдалося. І от Юрій, син Мономаха, праправнук Володимира Великого, відірваний од Києва цілих п'ятдесят літ, повертається до славного слов'янського града, шоб сісти на стіл батька свого, своїх дідів-працідів. Радісно зустрічала його сила-силенна народу, йому відчинені усі брами міста — великий князь в'їздить у Київ...

Читати 

  • Володимир Єшкілєв та Олег Гуцуляк, «Адепт, або Свідоцтво Олексія Склавина про сходження до Трьох Імен»

Роман «Адепт, або Свідоцтво Олексія Склавина про сходження до Трьох Імен», написаний у 1993 році, став помітним явищем постмодерністської течії в українській літературі 90-х років. Автори роману органічно поєднали авантюрність та сюжетну насиченість історично-пригодницького жанру з філософською глибиною авторської концепції та елементами текстової гри, властивими сучасній елітарній літературі.

Читати 

Інші події