Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняМандрівка в світ бібліографії

ЧИТАЙТЕ УКРАЇНСЬКЕ
(українська сучасна література)

Рекомендаційний список літератури.

Рекомендаційний список літератури «Читайте українською» включає твори сучасних українських письменників, які подані в алфавіті авторів з короткою анотацією. Приводиться по одній цитаті з книги.

Адресований широкому загалу читачів, які цікавляться українською сучасною літературою.

Ці книги Ви зможете отримати у відділі абонемента ЦРБ імені М.Є. Салтикова-Щедріна та в бібліотеках-філіях Печерської ЦБС.

Якщо вас зацікавить творчість сучасних українських письменників, радимо скористатися систематичним каталогом бібліотеки, зокрема розділом 821.161.2 « Українська література», або використати електронний каталог бібліотеки .

Відповідальний за випуск: Т.І. Шевченко

Від упорядника

«Бережи своє рідне, бережи, щоб не винароджуватися,
щоб не забути народу, з якого ти вийшов.
Бережіть свою віру, свою мову,
і тим збережете національну істоту свою»
(Іван Огієнко).

Часи змінюються, і замість старих кумирів приходять нові таланти, які можуть перевершити своїх іменитих попередників. Так було у всіх сферах життя й так буде завжди. Те ж саме можна сказати і про літературний процес сьогодні.

Українські письменники відходять від радянських стереотипів та різноманітних комплексів, нав’язаних нашою історією та творять нову й сучасну літературу. І цей рух відповідає запитам суспільства, яке теж прагне розвиватися та рухатися вперед.

Якісна сучасна українська література допомагає осягнути нюанси свого часу. Адже саме письменник, як ніхто інший, має сили та наснагу хоробро дивитись в очі дійсності і не приховувати правду.

Все більше користувачів бібліотеки звертаються до творчості сучасних українських письменників , які проголосили абсолютну творчу свободу митця, його незалежність від будь-якої ідеології та офіціозу. Пріоритетного значення набувають суто естетичні критерії та моральні цінності.

Наразі сучасна українська література переживає свій підйом, що не може не радувати. Адже це частина національного здобутку, який назавжди залишається із нами. 

Окрім метрів української літератури є й ті, які менш відомі, але не менш талановиті всіх тих, кого ви знаєте. І сьогодні ми познайомимо вас із лише частиною із них. Можливо, чийсь літературний світ буде дуже схожий на ваш.

ОТОЖ, ЧИТАЄМО СУЧАСНУ УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ.


БІБЛІОГРАФ РЕКОМЕНДУЄ:

Власенко I.В. Синдром зародка : роман/ Ірина Власенко. - К. : Видавничий дім «Кондор», 2020. — 236 с.

Чи можна винайти правила існування, які зробили б тебе щасливим, навіть якщо на лобі з дитинства написано слово «невдаха»? Дещо дивакувата самотня мамочка двох дітлахів, яка живе в сучасному перенаселеному Києві, намагається це зробити. Ставши свідком самогубства незнайомої жінки, Ліза несподівано розуміє, що пов’язана з нею незбагненною спільністю долі. Щоденник самогубці приводить її у дитячий будинок і відкриває рятівний сенс дивної генетичної аномалії людства — синдрому зародка — хвороби, тотальне зараження якою і здатне зробити нас щасливими.

Цитата з книги:

Я знаю, щастя є не десь там, за морями та океанами, воно всередині нас, у наших очах, у нашому серці… І воно ніколи не буває занадто райдужним…

Гнатко, Д. Тінь аспида: роман / Дарина Гнатко. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 288 с.

Еллі здавалося, що Тимур — її доля. Він обіцяв їй розкішне життя в Йорданії. Та натомість виявився одним із торгівців «живим товаром». Елла опинилася на чужині, у полоні в жорстокого та небезпечного Хасана. Випадково її помічає Мурат, племінник Хасана та його цілковита протилежність. Він миттю закохується в горду українку, і про цю пристрасть дізнається одна з дружин Мурата — Фатіна. Відтепер Елла опиняється між двох вогнів… Беззахисна невільниця, життя якої нічого не варте. Мурат — її остання надія на порятунок. А вона його остання надія на щастя…

Цитата з книги:

Надто пізно ми помічаємо власну сліпоту, вже тоді, коли завдано незагоюваних ран.

Гримич, М. Клавка : роман/ Марина Гримич.- Київ: Нора-Друк, 2019.- 336 с.

Дія роману Марини Гримич «КЛАВКА» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту.

Цитата з книги:

Піп був відомий тим, що під час німецької окупації тричі на день посилав прокляття на адресу сатани Сталіна і всього більшовицького кодла, а після визволення Києва став проклинати сатану Гітлера та його виплодків.

Гримич, М. Юра: роман / Марина Гримич.- Київ: Нора-Друк, 2020.-352 с.

Київ, 1968 рік, кінець «відлиги». Юра – студент-фізик, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець — потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами, — з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого, — світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва. Роман «Юра» є сіквелом, тобто незалежним про­довженням роману «Клавка» (2019).

Цитата з книги:

Книжка - це життя й інтер'єр, це робота й відпочинок, це початок дня і його кінець, це "що купити на подарунок", це твоя релігій і твоя музика, це твій палац, де ти королева, і твоя фортеця, де ти лицар.

Кідрук, М. Доки світло не згасне назавжди : роман / Макс Кідрук.- Харків: Книжковий Клуб: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 560 с.

Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.

Цитата з книги:

Світ стає маленьким і тісним, коли тобі нікуди податися.

Кузів, О.Собача любов / Оксана Кузів.- Львів:ЛА «Піраміда», 2018.-216 с.

Дивна штука - ота любов!.. Сьогодні від неї, здається, полетиш - Бога з-за хмар уздриш, завтра ж - шурнеш у прірву: глибоко-глибоко, куди ще жодна нога ні-ні...

А люди?.. А люди - вони всюди однакові. їм лиш поживу до рота кинь - все пережують, перемелять, перетруть... навіть найсвятіше - чужу любов - і ту не пошкодують, бо надто вона вже вона з вигляду солодка, надто принадна, аби її не надкусити, і навіть оця - собача...

Цитата з книги:

Сновидами повзли дні, човгали натомленими ногами місяці, тягнулися шнурівками роки, які ось-ось ладні були розірватися на старих черевичках щоденного, начебто сімейного життя, які вона одягала мало не щодень…

Матіос, М. Букова земля :роман-панорама завдовжки у 225 років / Марія Матіос. - [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. - 927 с.

Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії.

Цитата з книги:

Передчасне старіння від важкої фізичної праці надто контрастувало з буйним розвоєм майже завжди молодої природи, бо навіть тутешні діти мали на обличчі печать статечності і мовчазного всезнайства.

Печорна, О. Грішниця: роман / Олена Печорна.-Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020.- 288 с.

Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її — і вони отримали бажане, а вона — невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі чорнобильської зони. Позаду залишаються понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування за зґвалтуванням і син, якого в неї вкрали... Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

Цитата з книги:

Любов? У неї тисячі облич, і кожен шукає своє. Я не знала любові, а замість облич бачила маски, штучні й неживі, можливо, тому перетворювала їх на смертників.

 

Роздобудько, І. Портрети невідомих: новели / Ірен Роздобудько.- Київ: ВЦ «Академія», 2019.- 192 с. – (Серія «Ім’я»).

Наче про нас і про людей, яких знаємо чи ось-ось познайомимося з ними, ці новели. Разом вони - велика сага про те, як складно і просто, терпко й солодко бути собою, жити й любити, триматися правди і , коли треба, битися за неї.

Цитати з книги:

«… люди цінують вас настільки, наскільки ви самі цінуєте себе.»

 

 

Талан, С. Помилка: роман / Світлана Талан.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 336 с.

Багато років тому Вероніка пообіцяла подрузі, яка помирала, що не залишить її новонароджених малюків, Тимура і Діану. Але обіцянки не виконала… Сплинули роки. Її єдиний син став наркоманом. Що це, кара за помилки минулого? Як урятувати сина? І чи можна спокутувати провину перед покинутими дітьми?

Цитата з книги:

До болю захотілося поспішати вечорами додому, щоб вікна не лякали пусткою чорних дір, а вабили теплим світлом. Хотілося чути шльопання жіночих капців по кімнатах, і щоб на кухні гримів посуд і пахло цибулею, яка випадково підгоріла. Хотілося, щоб по будинку носилися діти, під ногами валялися їхні іграшки, а маленький песик залишив калюжу на килимі. Йому хотілося, щоб у вікно влетів футбольний м*яч, розбивши скло, а на дивані був розкиданий дитячий одяг. І нехай буде пересолений суп на обід, а на вечерю недосолене картопляне пюре, головне, щоб була можливість повертатися туди, де на нього чекають і є заради кого жити. САМЕ В ЦИХ БУДЕННИХ РЕЧАХ ПОЛЯГАЄ ПРОСТЕ ЛЮДСЬКЕ ЩАСТЯ.

Талан, С. Я захищу тебе…: роман / Світлана Талан.- Харків: Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 288 с.

Кирило був закоханий в Кіру ще зі школи. Та вже тоді вони були занадто різні, аби бути разом. І навіть весілля не змінило цієї обставини. Але Кирило завжди хотів бути поруч. Коли у 2014 почалася війна, запальна та відчайдушна Кіра вирушила добровольцем. І Кирилові не залишалося нічого, окрім як піти за нею. Він ладен був вирушити у саме пекло. І навіть тоді, коли Кіра отримала те страшне поранення, що зробило її калікою, Кирило був поруч. Та одного дня у комп’ютері дружини він знаходить те, що здатне покласти край їхньому майбутньому. Невже жінка, заради якої він ладен був померти, має інше життя? Те, в якому для Кирила немає місця…

Цитата з книги:

Напевно, любов не має пояснень, кого і за що ми кохаємо. І чи то любов?

Фіалко, Н. Дві обручки: роман / Ніна Фіалко.- Харків: Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 336 с.

Мирослава — західнячка. Арсен — зі Східної України. Вони дуже різні, і стосунки їхні складаються непросто, та кохання, що долає всі перепони, поєднало їхні долі. Однак на заваді щастю молодят стало минуле. Бабуся Мирослави Ксеня і досі пам’ятає того енкавеесівця, через якого загинула її подруга Марічка. І ось через стільки років виявляється, що його онук — коханий Мирослави. Василь усе життя не може пробачити собі того, що зробив «на благо радянської батьківщини». Як і забути, що на його очах розстріляли єдиного друга за любов до «бандерівки». Закляті вороги та їхні онуки. І кохання, яке не знає часу і кордонів…

Цитата з книги:

Росія не хоче визнати бандерівців за визволителів рідної землі, бо тоді треба визнати свою помилку і погодитися з думкою західняків, що радянська армія була окупантом і безпідставно знищила тьму-тьмущу людей. Комуністи своєї провини ніколи не визнають.

Шкляр, В. Тінь сови: роман / Василь Шкляр; передм. А. Куркова.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 304 с.

Це історія кохання двох людей, Катерини та Степана. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомагає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим, до кого воно ще не прийшло.

Цитата з книги:

Люди придумали для свого виправдання якусь білу заздрість. Мовляв, є чорна заздрість, а є біла. То знай же, синку, що це брехня. Немає ніякої білої заздрості, є радість, щира радість за гаразди іншої людини! Все інше – брехня, чорна заздрість, вона буває тільки чорною і підступною!