Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання



Мандрівка в світ бібліографії

Знайомтесь! Романи ЛЮКО ДАШВАР.

Рекомендаційний список літератури.

Рекомендаційний список літератури «Знайомтесь! Романи Люко Дашвар» присвячений українській письменниці і чудовій жінці Люко Дашвар. Містить кращі твори письменниці, що подані з короткою анотацією та цитатами.

Адресований широкому загалу читачів, які цікавляться українською сучасною прозою.

Ці книги Ви зможете отримати у відділі абонемента ЦРБ імені М.Є. Салтикова-Щедріна та в бібліотеках-філіях Печерської ЦБС.

Якщо вас зацікавить творчість сучасних українських письменників, радимо скористатися систематичним каталогом бібліотеки, зокрема розділом 821.161.2 « Українська література», або використати електронний каталог бібліотеки .

Відповідальний за випуск: Т.І. Шевченко

"Є книги, які ми примушуємо себе читати.
Книги ж Люко Дашвар самі примушують їх читати.
Відкривши книгу ти просто не в змозі відірватися від неї –
наскільки вона цікава і добре написана.
А відриваєшся тільки тоді, коли розумієш,
що перегортаєш вже останню сторінку роману."
(К. Процик).

ВІД УКЛАДАЧА

Лю́ко Дашва́р (справжнє ім'я Ірина Іванівна Чернова) народилася 3 жовтня 1957 року в Херсоні . Українська письменниця , книжки якої найбільше читають в Україні. На додачу до своєї письменницької діяльності, до 2006 року займалася журналістикою, а після 2006 — також почала займатися написанням сценаріїв для телебачення.

Псевдонім Люко Дашвар вигадала, зібравши склади і літери імен дорогих для неї людей. Має дві вищі  освіти.

Прототипи літературних героїв та сюжетів Люко Дашвар - здебільшого почуті або побачені письменницею явища реального життя.

Романи її відзначені преміями конкурсів «Коронація слова» та «Книжка року Бі-бі-сі». У 2012 році отримала нагороду «Золотий письменник України»

У 2010 році конкурс «Коронація слова» надав письменниці офіційний статус «Золотого автора» - автора, чиї твори продані накладом понад 100 тисяч примірників (понад 500 тисяч примірників книжок Люко Дашвар уже знайшли своїх читачів).У зв'язку з цим багато українських ЗМІ назвали Люко Дашвар «найтиражованішою письменницею країни». Усі книги письменниці вийшли друком у харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля». 

Люко Дашвар першою серед сучасних українських письменників на практиці довела, що українська книжка може привабити сотні тисяч читачів і стати національним бестселером. Художню прозу пише виключно українською мовою.  Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця… У цих романах — хороші діалоги, жива мова, точні характеристики, динамічний сюжет, наші реалії…

Отож, знайомтесь! Романи Люко Дашвар.


БІБЛІОГРАФ РЕКОМЕНДУЄ:

Дашвар, Л. Биті є. Макар: [роман]. Кн. 1 / Люко Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011 .- 285 с.

Трилогія «Биті Є» розпочинається першим романом «Макар» — це історія з життя одного пристосуванця, яких можна в наш час зустріти безліч. Макар – хлопець без стійких моральних принципів, він користолюбний хамелеон за кермом службової автівки, у клітці чужої квартири, у тягучих обіймах обридлої коханки. І ніколи ще він так гостро не відчував, що все в його житті неначе позичене, як тоді, коли його серце виплекало щось своє – справжнє почуття до дівчини, яка ні з ким його не ділитиме. Макару доведеться обрати відповідь на актуальне питання нового покоління – «Гроші чи кохання?» Роман «Макар» – це історія кохання з першого погляду, але за умов стрімких київських реалій сучасного життя, коли навкруги впливові народні депутати, їхні помічники, військові генерали, економічні злочини, рейдерські захоплення, тендери, великі держзамовлення. Трилогія «Биті Є» має продовження романами про метросексуала «Макса» та бунтаря «Гоцика», й буде розповідати проподальше життя хлопців з роману «Рай. центр».

Цитата з книги:

Мужчина… Справжній мужчина… горить коханням лише після того, як під його ногами підґрунтя справжньої справи.

Дашвар, Л. Биті є. Макс: [роман]. Кн. 2 /Люко Дашвар.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012.- 285 с.

Півроку незалежності — на більше Макса не вистачило. Заради чого він б’ється головою об глуху стіну, порвав із батьками, злидарює? Його дівчина втекла, не підтримала його відчайдушних спроб стати мужчиною... Прийняти фінансову допомогу рідних і гидувати нею — оце по-Максовому, так чинить справжній метросексуал! Він не став героєм для коханої, коли вона тонула, а тепер за власні гроші купує собі право боротися за виживання, наче «останній герой»...

Цитата з книги:

Вчинок - наслідок продуманого рішення, якщо ти нормальна цивілізована людина. Якщо тобою керують інстинкти і емоції - ти летиш з мосту… Сам… Коли ти летиш з мосту - нікого поруч! І нащо? Людина повинна розуміти, куди йде.

Дашвар, Л. Биті є. Гоцик: [роман]. Кн. 3 / Люко Дашвар.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012.- 270 с.

Гоцик ані хвилини не сумнівався: Люба померла. Але що для нього означала ця втрата? Повернення до рідного села й перетворення на фермера, який шукає дружину? Швидко знудився. Ліпше вже все покинути й податися світ за очі, кудись до Європи, де саме поневіряється його мати. Дивак Ілія стає його супутником у мандрах — підступним другом і вірним ворогом. Разом вони ділитимуть чужий скарб і чужу дівчину. Чи вистоять непохитні Гоцикові принципи у двобої з людською гідністю, дружбою та коханням?

Цитата з книги:

Хіба його вина, що єдиним матеріальним еквівалентом будь-яких душевних злетів і досягнень є гроші? Щасливий кінець усіх казок — багатство. А всі метання душі — лише недолугі спроби пояснити причини образливих злиднів, знайти шлях до безпечного багатства. І обрані з обраних — алхіміки — теж туди. Їм би дуплет: і еліксир безсмертя, і формулу золота. Ідеальна схема. Мати до біса золота, жити вічно і витрачати-витрачати-витрачати… Яка ж огидна образлива маячня!

Дашвар, Л. Галя без голови: [роман] /Люко Дашвар.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 400 с.

Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..

Цитата з книги:

Гроші кличуть. Одних – заробляти, других – брати, третіх – красти, і всіх – жадати.

Дашвар, Л. Ініціація: роман/ Люко Дашвар.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018.- 414 с.

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було… Тим часом у Києві дівчина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі — зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них — хоче він того чи ні — пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…  

Цитата з книги:

Хочеш вижити, скороти словниковий запас до дієслів: усвідомити, переварити, оцінити, не впасти, зібратися і довбати, довбати, довбати стіну, яка перегородила твоє життя, аж поки не впаде.

Дашвар, Л. Мати все: роман / Люко Дашвар.- 5-те вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017, 334 с.

Все життя Іветта присвятила хворому синові Платону. Старша дочка Ліда змушена, як і мати, доглядати за братом, жертвуючи всім. А мати вирішила купити сину живу ляльку, яка б задовольняла природні потреби юнака. Так у родині з`явилася Рая, і... Світло однієї любові розігнало морок іншої. Саме тепер Ліда дізналася, що Платон і сільське дівча не єдині маріонетки в руках Іветти!

Цитата з книги:

Хай біжать ті, кому є що рятувати. Бо якщо і рятувати, то тільки любов. Не ту, яку з дня у день намагаєшся заслужити щоденною, відчайдушною працею душі й тіла. Ні. Це не любов. Чому я не розуміла цього раніше? Хіба втіха — щодня подавати комусь своє серце, труситися, заглядати в очі: „Вам сподобалося?

Дашвар, Л. Молоко з кров’ю: роман /Люко Дашвар.- 3-тє вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 269 с.

Яке то щастя – зустріти свою половинку і покохати! Коли душа сягає неба, коли розумієш: ось твоя доля…

Першій красуні на селі Марусі-румунці до пари став Льошка – розумний, красивий, успішний, – то й жити б їм, як королям. І яке їй діло до сусіда, хирлявого рудого Стьопки-німця в поламаних окулярах? От тільки чомусь щоночі йде він до бузкового куща біля Марусиної хати, і щоночі вона відчиняє вікно…

Цитата з книги:

Любов – не для чужих очей. Любов – то таємниця. Незбагненна примха безрозсудного серця. Квітка папороті. Палкі обійми під сонцем не змусять ту квітку розпуститися вночі. Тільки – дві зорі, що раптом перестануть світити холодним блакитним вогнем, запалають теплим світлом любові і впадуть у своє кохання, як у темний, безлюдний ліс, де на них уже чекає квітка папороті.

Дашвар, Л. На запах м’яса: роман / Люко Дашвар; іл. Надія Величко.- 2-ге вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 364 с. : іл.

На хуторі з`являється тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Невже міська повія приїхала сюди зваблювати чоловіків? Так вважає місцева красуня Тоня.

Чи вона втекла від одного кохання у пошуках іншого? Адже майстер на всі руки Толя прикипів до неї всім серцем! А може, вона відьма, бо розорила гніздо крука й випила яйця?

Майя ховається від світу зі своєю страшною таємницею. Чи зможе хтось розгадати її?

Цитата з книги:

- Отож і біда, що інститут до освіти прирівняли. Освіта - від "світоч". Коли світло в душі оселяється. Коли живеш так, щоби осяяну душу не заплямувати. Вивчення математики, менеджерської справи чи юриспруденції до освіти ніякого стосунку не має. Так, ремесло.

Дашвар, Л. Покров: [роман] /Люко Дашвар.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 379 с.

Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар`яна не звертає уваги на це — усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», — сказав він. І від того стало так солодко... Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку... Звідки ж Мар`яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...

Цитата з книги:

Не можна, щоби в сім’ї… свої своїх же вбивали! Щоби розліталися на різні боки без вороття, як чужі.

Дашвар, Л. РАЙ.центр: [роман] /Люко Дашвар.- 6-те вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 269 с.

Чи можна досягти успіху, не зрадивши себе?

Люба впевнена, що так. Вона вчиться, працює в заможній родині і навіть змогла приборкати нахабну господиню.

Але несподівано перед дівчиною постає вибір — залишатися гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем, мати якого — та сама жінка, в якої вона працювала...

Цитата з книги:

Що за диво – життя. Сама серед людей – нема спасіння. Сама серед природи – вічний рай.

Дашвар, Л. Село не люди: роман / Люко Дашвар.- 5-те вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 270 с.

Над селом зорі ясніші, у селі квіти пахнуть п’янкіше, сільські дівчата дорослішають раніше. Катерині усього тринадцять, а її серце належить чоловікові набагато старшому, та ще й одруженому. У селі все безпосередньо: якщо люблять, то вже до безтями, якщо ненавидять, то щонайзапекліше, якщо пробачають, то від щирого серця…Історія, у якій любов і смерть, чистота і гріховність стоять пліч-о-пліч – настільки близько, що стають невіддільними…

Цитата з книги:

Село — не люди, — відповів Ігор. — Розглядати село як скупчення людей — величезна помилка. Село — це традиції, це скарбниця нації, це продовження природного способу життя на противагу звихнутій урбанізації.