Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняМандрівка в світ бібліографії

Знайомтесь! Жіноча проза Світлани Талан

Рекомендаційний список літератури.

Рекомендаційний список літератури «Знайомтесь! Жіноча проза Світлани Талан» присвячений українській письменниці і чудовій жінці Світлані Талан. Містить кращі твори письменниці, що подані з короткою анотацією та цитатами. Адресований широкому загалу читачів, які цікавляться «жіночою темою» в українській сучасній прозі.

Ці книги Ви зможете отримати у відділі абонемента ЦРБ імені М.Є. Салтикова-Щедріна та в бібліотеках-філіях Печерської ЦБС.

Якщо вас зацікавить творчість сучасних українських письменників, радимо скористатися систематичним каталогом бібліотеки, зокрема розділом 821.161.2 « Українська література», або використати електронний каталог бібліотеки .

Відповідальний за випуск: Т.І. Шевченко

ВІД УКЛАДАЧА

Світлана Талан — одна з найпопулярніших українських письменниць сьогодення. Член Національної спілки письменників України, автор багатьох творів, відомих в Україні та за її межами. Принципова, відкрита до людей, авторка займає активну громадянську позицію. Всі її книги об’єднані однією метою — показати гострі суспільні проблеми, які ми, часом, не бачимо, чи не хочемо бачити. Вони змушують дивитися на життя по-іншому та спрямовані на виховання свідомості.

Романи письменниці завжди мають у собі центральну жіночу постать. Читаючи ці книги, складається таке враження, що це просто розповідь справжньої живої людини, яка потрапила в певну ситуацію, а не вигадані ситуації та події.

Тричі лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», премії ім. В. Юхимовича, конкурсу літературно-наукового фонду ім. Воляників-Швабінських фундації Українського Вільного Університету, літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша, удостоєна відзнаки «Золотий письменник України» та займає третю сходинку у рейтингу найпопулярніших письменників України за версією журналу «Фокус» та Рахункової палати України (2013 р.). Нагороджена медаллю «За жертовність і любов до України» Української православної церкви Київського патріархату. Почесний громадянин міста Сєвєродонецька.

«Писати для мене означає жити, дихати. Найчастіше я сідаю до роботи стомленою, пізно ввечері, але втома одразу ж кудись зникає. З кожною героїнею я проживаю її життя. Я залишаю їй частинку своєї душі, свого серця, але від цього не стаю біднішою, навпаки — багатію. І якщо та частинка доброти, щирості та любові, якими сповнені мої героїні, зроблять цей світ хоча б на крихту добрішим, я буду відчувати себе по-справжньому щасливою.»

(Світлана Талан. Джерело: https://www.dempi.com.ua/talan)

Отож, знайомтесь! Жіноча проза Світлани Талан!


Талан, С. Коли ти поруч / Світлана Талан.- 3-є вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320 с.

Льоша хотів бути з Дашею в радості та в горі, у багатстві та в бідності, але не у хворобі… Коли близька подруга видала її таємницю, коли власні батьки відсахнулись від неї, як від прокаженої, – хто його засудить? А вони ж могли жити разом довго та щасливо чи померти в один день – загинути тоді, на зануреній у туман трасі. Того дня Даша, самовіддана медсестра, сама спливаючи кров’ю, вибралася з понівеченого в аварії «жигульонка», щоб надати допомогу тим, хто її потребував. Так вона заразилася. Даша не знає як, але вона повинна жити далі!

Цитата з книги:

Люди, які здорові й щасливі не замислюються про ціну життя , думаючи, що життя довге, що все встигнуть і можна його розпорошувати наліво і направо , гайнуючи безцільно і марно дорогоцінний час!

Талан, С. Купеля : збірка / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 240 с.

Дев`ять творів в одному виданні!

2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...

Також до книжки увійшли оповідання з циклу «Грані сьогодення: «Особисте», «Мій Тарас», «Він, вона і вино», «Запізніле зізнання», «Новий міст», «Співбесідник за викликом», «Однокласник» , «І щоб ніхто й ніколи».

Цитата з книги:

Хіба слова мають значення, якщо заговорила душа?

Талан, С. Матусин оберіг: роман / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 288 с.

Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

Цитата з книги:

Мої хороші! У кожної людини свої проблеми. У когось сьогодні нема грошей, і він вважає, що це – велика проблема, навіть глобальна, - тихо сказала жінка. - В інших тріщать рахунки в банках – і це для них проблема. Хтось губиться у великій кількості кімнат власного маєтку, іншому ніде переспати ніч. І важко сказати, хто щасливіший: жебрак, якому нічого втрачати, але він вільний, чи багатій, який живе, як на пороховій бочці, бо щохвилини може втратити награбовані статки або навіть власних дітей…

Талан, С. Не вурдалаки / Світлана Талан; передм. К. Романченко. = Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 304 с.

Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...

Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима — то тепер вони вурдалаки?

Горору не буде — буде війна — війна за людську гідність і право на спокійну старість...

Цитата з книги:

Душа людини - посудина. Всевишній надав людині право вибору: чим її наповнювати. Недобрі люди накопичують у ній жовч злості, жадібні - думки про гроші, добрі - любов.

Талан, С. Оголений нерв: роман / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 544 с.

Війна скидає з облич людей маски, оголяє їхні душі та робить свій розподіл на добро і зло... Настя вважала, що має міцну й дружну родину, що вони завжди допомагатимуть одне одному і будуть разом у найскрутнішу годину. Але весна 2014-го показала, хто чого вартий... Сєвєродонецьк опинився під владою сепаратистів. Наче безодня розкрилася, і Настині діти опинилися по різні боки барикад... Кожен зробив вибір, і шляхи рідних людей розійшлися. Чи можливо здолати прірву, яку проклала між нимим війна?

Цитата з книги:

І чому ми, люди, починаємо жалкувати лише тоді, коли стає пізно? Найстрашніше те, що каяття приходить запізно, коли вже не можна нічого змінити. Зазвичай люди розуміють помилки свого життя або біля порожнечі чорної могили, яка готова назавжди відібрати рідну людину, або на порозі своєї вічності. А нам для того, щоб огорнути своїх рідних любов'ю, піклуватися про них, дається ціле життя. Ми вбиваємо час на непотріб, на якісь дрібниці, і все для того, щоб колись про це жалкувати?

Талан, С. Повернутися дощем: роман / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 448 с.

Продовження роману «Оголений нерв»

Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…

Цитати з книги:

Кордони бувають не лише між містами, а й між душами.

Життя своє і рідних – це найцінніший скарб, і ми його маємо. Одна мудра людина сказала: «У людини два життя, і друге починається тоді, коли ми розуміємо, що життя лише одне».

Талан, С. Розколоте небо : роман / Світлана Талан; передм. О. Хвостової.- 2-ге вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 352 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

Цитати з книги:

Хочеш взнати, що таке невдячність? Тоді зроби людям щось добре.

Усі діти однакові. Вони як пальці на руці — яку пучку не вріж, однаково боляче.