Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Мандрівка в світ бібліографії

Знайомтесь. Сергій Жадан!

До 45-річчя від дня народження ( 23 серпня 1974) українського письменника, перекладача, громадського діяча.

Рекомендаційний список літератури

Рекомендаційний список літератури «Знайомтесь. Сергій Жадан!» присвячений українському письменнику, перекладачу, громадському діячу, якому 23 серпня 2019 року виповнюється 45 років.

Розпочинається видання статтею «Жадан Сергій Вікторович. Біографія». Бібліографічна частина складається з розділів : «Знайомтесь! Книги Сергія Жадана» та «Сергій Жадан на сторінках преси». Матеріал в межах розділу представлений в алфавітному порядку.

Список складено на підставі електронного каталогу Центральної районної бібліотеки імені М.Є. Салтикова-Щедріна та Інтернет-ресурсів та адресований широкому загалу читачів, які цікавляться сучасною українською літературою.

Ці книги Ви можете отримати у відділі абонемента Центральної районної бібліотеки імені М.Є. Салтикова-Щедріна та в бібліотеках-філіях Печерської ЦБС.

В кінці списку приводимо висловлювання Сергія Жадана про мову та порозуміння.

Відповідальний за випуск: Т.І. Шевченко

Жадан Сергій Вікторович

Біографія

Сергій Жадан — український поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Народився 23 серпня 1974 р. в місті Старобільськ Луганської області. У 1996 році закінчив Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди. У 1996-1999 роках навчався в аспірантурі університету; кандидат філологічних наук. З 2000 року — викладач кафедри української та світової літератури ХНПУ. У 2004 році закінчив викладацьку діяльність.

Перекладає поезію з німецької (в тому числі Пауля Целана), англійської (в тому числі Чарльза Буковскі), білоруської (в тому числі Андрія Хадановича), російської (в тому числі Кирила Медведєва, Данилу Давидова) мов. Власні тексти перекладалися німецькою, англійською, польською, сербською, хорватською, литовською, білоруською, російською та вірменською мовами.

У березні 2008 року роман Жадана "Anarchy in the UKR" в російському перекладі увійшов в "довгий список" російської літературної премії "Національний бестселер" (номінатора виступив російський письменник Дмитро Горчев). Ця ж книга в 2008 році увійшла в шорт-лист і отримала почесну грамоту конкурсу "Книга року" на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

У травні 2010 року журнал "GQ" вдруге висунув Жадана на звання "Людина року" в номінації "Письменники" за книгу "Червоний Елвіс" (перше висунення відбулося у 2008 році за "Anarchy in the UKR"). Критики називають Сергія Жадана одним з найкращих літераторів з країн колишнього СРСР, відзначають його вміння бути своїм як для простої, так і для освіченої аудиторії. Особливу похвалу і підтримку отримав його роман "Ворошиловград", який було названо маніфестом цілого покоління. У 2016 році Сергій Жадан був нагороджений престижною літературною премією Президента України "Українська книжка року" за збірку "Месопотамія". Письменник щиро подякував главі держави за надану честь і повідомив, що грошову винагороду передасть на потреби дітям: "… Ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області. Ми з друзями-волонтерами вже певний час допомагаємо дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині, тож радо передамо і ці кошти дітям".

Письменник живе і працює в Харкові. Регулярно виступає зі своїми творами в різних містах України та Західної Європи — зокрема в супроводі українських музикантів (найчастіше, групи "Собаки в космосі").

Джерело: https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=7113

«Якщо сидіти і чекати, поки до тебе прийде та
постукає муза, то можна просидіти ціле життя» (С. Жадан).

 

Знайомтесь! Книги Сергія Жадана.

 • Жадан, С. Anarchy in the UKR : [оповідання] /Сергій Жадан.- Харків: Фоліо, 2011.- 223 с.- (Графіті).
 • Жадан, С. Біг Мак. Перезавантаження: збірка / Сергій Жадан.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015.- 300 с.
 • Жадан, С. В. Вогнепальні й ножові / Сергій Жадан.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012.- 158 с.: іл.
 • Жадан, С. В. Ворошиловград: роман / Сергій Жадан.- 2-ге вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 316 с.
 • Жадан, С. В. Гімн демократичної молоді: [оповідання] / С.В. Жадан.- Харків: Фоліо, 2006.- 223 с.- (Графіті).
 • Жадан, С.В. Господь симпатизує аутсайдерам. 10 книг віршів: [збірка] / Сергій Жадан.- «-ге вид.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 507 с.
 • Жадан, С. В. Депеш Мод: роман /С. В. Жадан.- Харків: Фоліо, 2006.- 229 с. – (Графіті).
 • Жадан, С. В. Ефіопія /Сергій Жадан.- Харків: Фоліо, 2011.- 122 с.- (Сафарі).
 • Жадан, С. В. Життя Марії: [книга віршів і перекладів] / Сергій Жадан.- Чернівці: Meridian Czernowitz: [Книги - ХХІ], 2015.- 183 с.
 • Жадан, С. В. Інтернат: роман / Сергій Жадан.- [Чернівці] : Meridian Czernowitz, 2017.- 335 с. : іл.
 • Жадан, Сергій. Історія культури початку століття /Сергій Жадан; післямова А. Бондаря.- К.: Критика, 2003.- 88 с.: іл.- (Критичні тексти).
 • Жадан, С. В. Капітал / С. В. Жадан.- Харків: Фоліо, 2006.- 793 с.
 • Жадан, С.В. Лілі Марлен: книга нових та вибраних віршів / Сергій Жадан; фото І. М. Нещерета. - Харків: Фоліо, 2011.- 186 с. : фотоіл., портр.- (Сафарі).
 • Жадан, С. В. Марадона: нова книга віршів / С. В. Жадан.- Х. : Фоліо, 2007.- 169 с. : іл.- (Сафарі).
 • Жадан, С. В. Месопотамія: збірка / Сергій Жадан; [іл.. М. Фої].- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.- 284 с. : іл.
 • Жадан, С. В. Прощання слов’янки: [поетична збірка] / Сергій Жадан.- Харків: Фоліо, 2011.- 412 с. : портр.
 • Жадан, С. В. Тамплієри: нові вірші, 2015-2016 / Сергій Жадан; іл. Олександра Ройтбурда.- Чернівці: Meridian Czernowitz: [Книги - ХХІ], 2016.- 119 с.: іл.
 • Жадан, С. В. Цитатник: поезія / Сергій Жадан; післямова Ю. Андруховича.- Харків: Фоліо, 2006.- 215 с. – (Сафарі).

 

Сергій Жадан на сторінках преси.

 • Жадан, С. Immigrant Song / Сергей Жадан; с укр. пер. Андрея Пустогарова
  // Дружба народов.- 2012.- № 11.- С. 230-240.
 • Жадан, С. Інтернат: уривок з роману / Сергій Жадан
  // Літературна Україна.- 2018.- 25 січня (№ 3).- С. 10.
 • Жадан, С. Ми лише зараз заявляємо про себе як про державу: [інтерв’ю] / Сергій Жадан; записала Наташа Влащенко
  // Публичные люди.- 2017.- № 3.- С. 66-69 : фото.
 • Жадан, С. Продавцы счастья : повесть / Сергей Жадан; пер. с укр. Евгении Чуприной
  // Новый мир.- 2013.- № 7.- С. 83-115.
 • Жадан, С. Разламывая время / Сергей Жадан; с укр. пер. Игоря Белова
  // Дружба народов.- 2013.- № 4.- С. 3-8.
 • Бацман, А. Украинский поэт и писатель Сергей Жадан: «Меня мало интересует, что будет с Россией, когда не станет Путина, - больше интересует, что будет с Украиной. Намного важнее сосредоточиться на строительстве всего, что касается нас» / Алеся Бацман
  // Бульвар Гордона.- 2019.- № 3 (Январь) .- С. 4-7.
 • Камінська, Ю. «Війна змінює тих, хто готовий змінитися» / Юлія Камінська
  // День.- 2019.- 11 квіт.- С. 6.
 • Посканная, С. Украинский поэт, писатель и активист Сергей Жадан: «Можно понять желание людей дистанцироваться от проблем, закрыть глаза и сделать вид, будто вокруг ничего не происходит, но это фикция, Война касается каждого – каждый может завтра оказатися на фронте или стать жертвой теракта»/ С. Посканная
  // Бульвар Гордона.- 2015.- № 14 (Апрель).- С. 3, 12.
 • Сергій Жадан: «Я скептик, але не зрадофіл» / спілкувалася Олеся Бацман
  // Літературна Україна.- 2018.- 27 вер. - С. 4.

Сергій Жадан про мову і порозуміння.

«Проблеми з мовою – як проблеми, скажімо, з ходінням чи з іншими травмами загалом: потрібно розробляти свою травму, потрібно говорити. Не говорячи, не дослухаючись, не проговорюючи, не виговорюючись, звужуєш свої можливості порозуміння. Потрібно не боятися бути незрозумілим, не промовчувати там, де виникає така спокуса.

Я зараз читаю книгу «Криваве століття» Мирослава Поповича, яка була видана у «Фоліо» раніше. Але для мене саме вона стала книгою минулого року, оскільки це найцікавіше, найзахоплююче з того, що я читав протягом року. Автор намагається давати культурологічне, філософське бачення ХХ століття, але в дивовижно джазовий спосіб.»

Джерело: http://archive.chytomo.com/interview/zhadan-pro-movu-dim-povernennya-i-svoyu-pershu-knizhku?fbclid=IwAR3PVbQXNfqxDilaTqq9k2muv-7Q794W_e-t5e7g8b4GMWx6rfjhiLDxwQI